لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

جاستین بیبر و امینم، صدرنشینان جوایز موسیقی «بیلبورد»


جاستین بیبر و امینم، صدرنشینان جوایز موسیقی «بیلبورد»
جاستین بیبر و امینم، صدرنشینان جوایز موسیقی «بیلبورد»

جاستین بیبر، خواننده نوجوان و امینم، خواننده معروف رپ، هریک با دریافت ۶ جایزه در رده بندی های مختلف موسیقی در صدر برندگان جوایز موسیقی «بیلبورد» Billboard که یکشنبه شب در شهر «لاس وگاس» برگزار شد قرار گرفتند. در این مراسم امینم جایزه «بهترین هنرمند سال» را نیز دریافت کرد.

امسال «ریانا» با ١٨ نامزدی جایزه بیلبورد، بیشترین تعداد نامزدی این جوایز را داشت و پس از او هم «امینم» با ١۶ نامزدی و «لیدی گاگا» با ١٢ نامزدی دررشته های مختلف موسیقی قرار داشتند.

تیلور سویفیت نخستین جایزه مراسم اهدای جوایز موسیقی بیلبورد و عنوان «هنرمندی با بهترین آلبوم سال» را به دست آورد.

«بیانسه» یکی دیگر از برندگان اصلی جوایز بیلبورد ٢٠١١ بود که همراه با برندگان دیگر، گروه ایرلندی «یوتو» U2 و کیتی پری، جوایزی را به دست آوردند. هم چنین تک آهنگ «دینامیت» با صدای «تایو کروز» خواننده بریتانیایی برنده بهترین تک آهنگ جوایز بیلبورد شد.

امینیم نه تنها جایزه «بهترین هنرمند» بلکه جایزه «بهترین هنرمند مرد سال» را نیز از آن خود ساخت. درحالی که جاستین بیبر جایزه «محبوب ترین خواننده با طرفداران بی شمار» و هم چنین جایزه «بهترین خواننده نورسیده» را به دست آورد.

جاستین بیبر که نواختن موسیقی را از گاراژ خانه خود آغاز کرد و ترانه های خود را روی «یوتیوب» به نمایش گذاشت به طور اتفاقی توسط یک تهیه کننده موسیقی پاپ کشف شد. بیبر پس از مراسم اهدای جوایز بیلبورد به خبرنگاران گفت: «میخوام از همه کسانی که به من کمک کردند تا از شهر کوچک محل زندگیم بیرون بیایم تشکر کنم.»

مراسم اهدای جوایز «بیلبورد» که به طور مستقیم از شهر «لاس وگاس» و از طریق تلویزیون های ماهواره ای پخش می شد با ترانه مشترکی که در آن ریانا و بریتنی اسپیرز همخوانی می کردند آغاز شد. اجرای دو نفره دیگری به نام «دروغ گفتنت را دوست دارم» با صدای «ریانا» و «امنیم» هم توانست برنده جایزه بهترین ترانه «رپ» شود.

جایزه بهترین خواننده لاتین به «شکیرا» تعلق گرفت. وی در این رشته با خوانندگان محبوب دیگری چون انریکو ایگلسیاس و پرینس رویس رقابت می کرد.

نیل دایموند خواننده برخی از به یادماندنی ترین و پرطرفدارترین ترانه های پاپ، جایزه «شخصیت ماندگار» جوایز بیلبورد را دریافت کرد. وی در برنامه اهدای این جوایز ترانه «کارولین شیرین» که در دهه شصت میلادی از محبوبیت زیادی برخوردار شد را اجرا کرد.

بیانسه به خاطر تاثیری که بر موسیقی روز داشته است به عنوان نموداری از یک زن جوان و موفق جایزه «میلنیوم» بیلبورد را به دست آورد. جایزه بهترین تور کنسرت های یک گروه به «یوتو»U2 تعلق گرفت.

جوایز بیلبورد که از سال ١٩٩٠ میلادی هر سال به برندگان آن اهدا می شود بر اساس مقدار محبوبیت هنرمندان، مقدار فروش آثار آن ها، تعداد دفعات پخش رادیویی این آثار و عواید حاصله از فروش بلیت کنسرت ها به آنان اهدا می شود.

XS
SM
MD
LG