لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

دردسرهای اتهام تجاوز و مواد مخدر برای بیل کازبی، چهره مشهور تلویزیونی آمریکا


اتهامات تجاوز جنسی که به بیل کازبی، شخصیت مشهور تلویزیونی در آمریکا، وارد شده، حرفه او را به خطر انداخته و درآمدهایی را که از منابع مختلف بدست می آورد از دست داده است.

تازه ترین شماره مجله نیویورک، تصویر ۳۵ زن را چاپ کرده که می‌گویند بیل کازبی، شخصیت تلویزیونی آمریکا، به آنها تجاوز جنسی کرده است.

این زنها، که در گروه سنی ۴۴ تا ۸۰ ساله قرار دارند و از طبقات اجتماعی و نژادی مختلف هستند، پا پیش گذاشته و در مصاحبه با مجله نیویورک گفته‌اند که از سوی آقای کازبی مورد تجاوز قرار گرفته اند.

مردم نیویورک هم واکنش‌های مختلفی در این باره نشان داده‌اند. یک زن نیویورکی که نسبت به این کمدین و فعال اجتماعی نظر مخالف دارد گفت: «تردیدی نیست که کازبی مقصر است و بنظر من باید نام کازبی را در فهرست افراد پولدار و قدرتمندی گذاشت که از این نوع گرفتاریها جان سالم بدر برده، اما بالاخره به دام افتاده اند.»

اما برخی دیگر از مردم می گویند این توطئه ای است که می خواهند کازبی را سرکیسه کنند.

بیل کازبی این اتهام را، که به زنها مواد مخدر داده تا بتواند با آنها رابطه جنسی داشته باشد رد کرده است، اما مشخص است که در سال ۲۰۰۶ مبلغ نامشخصی به یکی از زنها داده است و آن زن در شکایتی علیه او ادعا کرده است که کازبی با دوز و کلک به او مواد مخدر خورانده و سپس با او رابطه جنسی داشته است.

وکلای کازبی گفته‌اند که او هیچوقت به کسی بدون رضایت وی مواد مخدر نداده است و یکی از وکلای کازبی رسانه‌های گروهی را متهم کرده است که اسناد دادگاه را تحریف کرده‌اند.

مونیک پریسلی یکی از وکلای کازبی گفت: «در جلسه شهادت، ادعا شده که ماده مخدر کوالودز Quaaludes به زنها داده شده، این ماده درسالهای ۱۹۷۰ به قدری رایج بوده که اسمش را گذشته بودند بیسکویت دیسکو؛ بنابراین ماده‌ای بوده که نه فقط کازبی، بلکه همه هنرپیشه‌ها استفاده می‌کردند.»

تاکنون به کازبی از لحاظ جنایی اتهامی وارد نشده است؛ اما به حرفه او ضربه شدیدی وارد شده است، و نه تنها تبلیغات تجارتی، بلکه درآمد حاصل از سخنرانی‌ها و حقوق سندیکایی تلویزیونی را نیز از دست داده است.

XS
SM
MD
LG