لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۱۷:۲۸

بیل کلینتون به خانه اش بازگشت


بیل کلینتون، رییس جمهوری سابق آمریکا، در پی گذراندن شبی در بیمارستان برای باز کردن یکی از شریان های قلبش، به خانه خود در حومه نیویورک بازگشت.

کلینتون روز پنجشنبه در پی چند روز احساس ناراحتی در قفسه سینه اش به در بیمارستان بسترشد.

دکتر آلن شوارتز، متخصص قلب می گوید یکی از شریان های آقای کلینتون کاملا بسته بود، و برای باز نگاهداشتن آن از دو «استنت» استفاده شد.

پزشک می گوید عمل به خوبی انجام گرفت و روند بهبود کلینتون «عالی» است. او همچنین یادآور شد رییس جمهوری سابق دچار حمله قلبی نشد و قلبش صدمه ندید.

آقای کلینتون در سال ۲۰۰۴ برای باز کردن چهار شریان مسدود شده قلب تحت عمل جراحی قرار گرفت، وانتظار می رود روز دوشنبه به کار باز گردد.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا، برای آنکه در کنار همسرش باشد، سفر به عربستان سعودی و قطر را بتاخیر انداخت و بجای جمعه، روز شنبه رهسپار منطقه خواهد شد.

یک مشاور رییس جمهوری سابق می گوید روحیه او خوب است و به کارهای خود با تمرکز بر بنیاد کلینتون و کوشش های امدادی در هاییتی ادامه خواهد داد.

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما پس از بستری شدن آقای کلینتون با وی تماس گرفت و بهبود سریع او را آرزو کرد. یک مقام می گوید کوشش های بیل کلینتون بعنوان نماینده آمریکا و سازمان ملل متحد در کوشش های امدادی و رفاهی در هاییتی مهمتر از آن است که او بتواند برای مدتی طولانی بیکار بنشیند.

XS
SM
MD
LG