لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

بازی بیل کلینتون در فیلم «خماری» ۲


بازی بیل کلینتون در فیلم «خماری» ۲
بازی بیل کلینتون در فیلم «خماری» ۲

بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در فیلم «خماری» ۲ بازی کرد.

بیل کلینتون که برای یک رشته سخنرانی درباره شرایط آب و هوایی زمین و ضرورت گسترش بهره برداری از انرژی سبز به بانکوک پایتخت تایلند رفته بود، نقش خود را در این فیلم کمدی بازی کرد. هرچند پیش از این فیلمنامه خماری را خوانده و با کارگردان آن گفتگوهای لازم را کرده بود.

تاد فیلیپس جوان نیویورکی که کمدی «خماری» ۱ را کارگردانی کرده شماره دوم این فیلم را نیز کارگردانی می کند.

خماری ۱ با استقبال شدید تماشاگران سینما روبرو شد و همین انگیزه ای شد تا تهیه کننده فیلم پیشنهاد خماری ۲ را به کارگردان جوانی دهد که نتوانست مدرسه سینمای نیویورک یونیورسیتی را به پایان برد.

بیل کلینتون که دفتر کارش در نیویورک است، پس از پایان دو دوره ریاست جمهوریش، یک بنیادخیریه به نام خود به ثبت رساند که رسالتش کمکرسانی به نیازمندان در کشورهای آسیب دیده است.

تلاش در حوزه حفظ محیط زیست و بهره گیری از انرژی سبز یکی از رشته های مورد علاقه بیل کلینتون است.

بیل کلینتون که به تازگی رژیم غذایی گیاهخواری را در پیش گرفته در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا اعلام کرد: پس از آن که جراحی های پیاپی برای گشودن رگهای قلبی اش از جمله جاسازی فنر پلاستیکی در رگش بی ثمر ماند، شیوه غذایی گیاهخواری را برگزید که پیامدش کاهش دوازده کیلویی وزن و رسیدن به وزن متعادلش در دوران کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری دوره نخست بود و سپس جداره های بسته شده قلبش بازشده و براساس عکسبرداریها و آزمایش خطر حمله قلبی اش به کلی برطرف شده است.

بیل کلینتون علت بازی در فیلم کمدی خماری ۲ را کمک به نیروهای جوان و روشنفکر جامعه آمریکا اعلام کرده است.

افزون بر بیل کلینتون شماری از شخصیت های برجسته اجتماعی و هنری جامعه آمریکا قرار است در این فیلم نقش کوتاهی بازی کنند. اما «مل گیبسون» کارگردان آمریکایی به دلیل پخش عمومی گفتگوی توهین آمیز تلفنی با یکی از دوستانش از بازی در این فیلم خط خورده است.

گفتنی ست میخائیل گورباچف، واپسین رئیس جمهوری اتحادجماهیرشوروی در فیلم «برفراز آسمان برلین» ساخته «ویم وندرس» کارگردان آلمانی در نقش خود بعنوان رئیس جمهوری بازی کرده بود.

XS
SM
MD
LG