لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲

گالری نقاشی «فقط دوچرخه» در استراليا


گالری نقاشی «فقط دوچرخه» در استراليا
گالری نقاشی «فقط دوچرخه» در استراليا

يک هنرمند استراليايی با آثار خود در تلاش است هموطنان خود را به استقبال بيشتر از فرهنگ دوچرخه سواری تشويق کند.

دوچرخه سواری در استراليا در مقايسه با بسياری کشورهای ديگر کمتر رواج دارد.

مايک رابو، نقاش يک گالری در استراليا با نمايشگاه خود که «فقط دوچرخه» نام دارد قصد دارد مردم استراليا را به دوچرخه سواری بيشتر و رانندگی کمتر تشويق کند.

مايک می گويد «دوچرخه سواری بدن انسان، خطوط و وقارش را به گونه ای زيبا به تصوير می کشه. فکر کردم يک ايده هنری عاليه و بعد فکر کردم شايد بتونم پيامی هم با اين نقاشی ها بدم. اين آثار می تونن به دوچرخه سواری يک شان هنری ببخشن. آدم هايی که اين نقاشی ها را می بينن ممکنه با خودشون فکر کنن منم می خواهم دوچرخه سوای کنم.»

آثار آقای رابو دوچرخه سواری را نه به عنوان ورزش بلکه به مثابه سبک روزمره زندگی به تصوير می کشد. خانواده هايی که همگی با هم دوچرخه سواری می کنند، خريد کردن و سر کار رفتن با دو چرخه.

در يکی از اين نقاشی ها يک پير مرد ۷۰ ساله زنبيلی به دسته دوچرخه اش آويزان کرده است، و دارد با خريد خود به خانه باز می گردد.

مايک رابو معتقد است استراليايی ها، به خاطر اينکه دوچرخه سواری را بيشتر يک ورزش می بينند استفاده روزمره چندانی از آن ندارند. مايک می گويد: «اگه شما وسط يک هفته به اروپا برين می بينين که خيابون ها پر آدم هايی است که سوار دوچرخه هستن اما هيچ کسی لباس ورزشی تنش نيست.»

از نظر او دو چرخه سواری به کاهش استفاده از خودرو می انجامد و به اين ترتيب از آلودگی هوا نيز کاسته می شود.

نمايشگاه «فقط دوچرخه» تا اواخر ژوئيه ادامه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG