لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

جوزف بايدن انتظار دارد سازمان ملل، دور جديدی از تحريمها را عليه جمهوری اسلامی ايران وضع کند


جوزف بايدن معاون رياست جمهوری آمريکا می گويد انتظار دارد از ماه آينده سازمان ملل متحد دورِ جديدی از تحريمها را به دليل بی اعتنايیِ جمهوری اسلامی به درخواست های بين المللی در مورد برنامه اتمی خويش، وضع کند.

آقای بايدن روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه تلويزيونی اِی بی سی گفت که چين نيز با تحريم های جديد عليه جمهوری اسلامی ايران، موافقت خواهد کرد.

معاون رياست جمهوری آمريکا گفت جهان برای اولين بار است که در واکنش خود به خلافکاری جمهوری اسلامی ايران در مورد برنامه هسته ای آن کشور، جبهه واحدی اتخاذ می کند.

چين که دارای روابط بازرگانی نزديکی با ايران است در مورد اِعمال تحريم های شديد عليه جمهوری اسلامی ايران، اکراه داشته است.

ديپلمات های سازمان ملل متحد پشت درهای بسته در مورد قطعنامۀ چهارم تحريم عليه جمهوری اسلامی ايران بدليل امتناع آن کشور از متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم -- فرايندی که می تواند برای توليد تسليحات اتمی مورد استفاده قرار گيرد، در حال انجام مذاکرات هستند.

ايران می گويد برنامه اتمی جمهوری اسلامی برای مقاصد صلح آميز است.

جوزف بايدن همچنين روز پنجشنبه گفت که اسرائيل موافقت کرده است پيش از بررسی حمله نظامی به ايران، صبر کند و منتظر تأثير احتمالی تحريم های جديد، باقی بماند.

اسرائيل، جمهوری اسلامی ايران را خطری عليه هستی خود تلقی می کند و حمله نظامی پيشگيرانه را عليه جمهوری اسلامی به دليل برنامه هسته ای ايران، منتفی نميداند.

محمود احمدی نژاد رئيس جمهور اسلامی ايران خواستار محو اسراييل از نقشه کره زمين شده است.

XS
SM
MD
LG