لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

بایدن تنش با سندرز بر سر تامین اجتماعی را کاهش می‌دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، روز چهارشنبه تلاش کرد تنش ها با سناتور برنی سندرز، رقیبش در انتخابات درون حزبی دموکرات ها، را کاهش دهد. دو نامزد انتخاباتی بر سر بیمه تامین اجتماعی و مسائل دیگر مجادلات کلامی داشته اند.

معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه ای گسترده با «ام اس ان بی سی» عهد کرد اگر قدرت را در کاخ سفید در دست بگیرد با هر توافقی بر سر بودجه که مزایای تامین اجتماعی را محدود کند موافقت نخواهد کرد.

وقتی از بایدن سوال شد آیا سندرز دروغ گفته که او در پی قطع مزایای تامین اجتماعی بوده است، بایدن ابراز تردید کرد. معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا همچنین یادآوری کرد که سندرز در رابطه با ادعای یکی از حامیان ارشدش که نوشته بود بایدن مشکل «فساد» دارد از او پوزش خواسته است: «گاهی کارکنان ستاد انتخاباتی کمی فراتر از نامزد انتخاباتی قدم می گذارند، من عذرخواهی او را پذیرفتم و امیدوارم بتوانیم بر روی حقایق مباحثه کنیم.»

کمتر از دو هفته تا انتخابات سوم فوریه در آیووا، در حالی که دو رقیب برای کسب هر امتیازی تلاش می کنند، بعید است این مساله به طور کامل به حاشیه برود. ستاد انتخاباتی بایدن سه شنبه با انتشار ویدیویی سندرز را به دست زدن به حملاتی «به دور از صداقت» متهم کرد. توییتر رسمی سندرز جواب داد: «جو، بیا رو راست باشیم. یکی از ما دهه ها برای قطع تامین اجتماعی مبارزه کرد، و یکی از ما چنین نکرد.»

سندرز یک فایل صوتی از سخنرانی‌های بایدن را ضمیمه کرده است که در آن، او در مقام سناتور ایالت دلور از توافقی بر سر بودجه دفاع می کند که طی زمان از برنامه های تامین اجتماعی می‌کاهد. بایدن در دوره فعالیت در سنا از حامیان متمم قانون اساسی برای بودجه متوازن بود، اما تاکید داشت که در قالب یک توافق مزایای تامین اجتماعی را کم نخواهد کرد.

بایدن در کارزار انتخاباتی اش خواهان گسترش مزایای تامین اجتماعی و افزایش بیشتر درآمد آن شده است. او اخیرا اذعان کرد که موضعش درباره تامین اجتماعی طی سال ها به جناح چپ نزدیک تر شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG