لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

نسخه کامل سخنان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، درباره تنش بین روسیه و اوکراین


جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر هشدار داد که هرگونه تجاوز روسیه به اوکراین پاسخ قاطعانه ایالات متحده و هم‌پیمانان و شرکای آن را در پی خواهد داشت.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن طی سخنانی درباره بحران روسیه و اوکراین گفت، حمله روسیه به اوکراین با محکومیت گسترده بین‌المللی رو‌به‌رو خواهد شد و تاکید کرد که جهان فراموش نخواهد کرد که روسیه راه بیهوده ویرانی و مرگ را برگزیده است.
وی در ادامه افزود آمریکا و متحدانش به هرگونه تجاوزگری روسیه قاطعانه پاسخ خواهند داد.
آقای بایدن همچنین با تاکید بر این که در صورت تجاوز روسیه خط لوله «نورد استریم ٢» بسته خواهد شد، گفت که چنین اقدامی از سوی روسیه شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را در پی خواهد داشت.
او با اشاره به این که واشنگتن از هر اینچ خاک ناتو دفاع خواهد کرد، افزود ایالات متحده به دنبال رویارویی مستقیم با روسیه نیست اما اگر روسیه آمریکا را هدف قرار دهد، آمریکا آماده واکنش خواهد بود.
وی در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد آمریکا و متحدانش برای آزادی که الان در معرض خطر هست، می‌ایستند چون در غیراین صورت در آینده باید بهای گزافی را بپردازند.
شما می‌توانید اظهارات رئیس جمهوری آمریکا را به طور زنده و با ترجمه همزمان در سایت، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، و فیسبوک صدای آمریکا مشاهده کنید.

XS
SM
MD
LG