لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۶

جو بایدن مشاور پیشین کامالا هریس را برای برقراری ارتباط با مهاجران آمریکای لاتین استخدام می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - کارزار انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن از نوه سزار چاوز، رهبر جنبش حقوق مدنی، به عنوان مشاور ارشد در امور ارتباط با مهاجران از کشورهای آمریکای لاتین و راه اندازی مراکز فعالیت در ایالت ها دعوت به همکاری کرده است.

بعضی از رهبران مهاجران کشورهای آمریکای لاتین به کارزار انتخاباتی بایدن انتقاد کرده و می‌گویند برای ارتباط با این گروه عمده جمعیتی تلاش کافی انجام نداده است.

جولی چاوز رودریگز، مشاور جدید، پیشتر به عنوان یکی از مدیران سیاسی ستاد انتخاباتی سناتور کامالا هریس فعالیت می کرد و پیش از آن مدیر دفتر او در ایالت کالیفرنیا بود. او همچنین پیشتر در دولت اوباما مسئول نظارت بر تعامل کاخ سفید با رهبران پیشرو، دگرباشان، مهاجران لاتین، کهنه سربازان، جوانان، آموزش، و کار بود.

جولی چاوز به کریستوبل الکس، رئیس پیشین صندوق پیروزی مهاجران لاتین، که مشاور ارشد بایدن در امور رای دهندگان مهاجر لاتین است، ملحق می شود.

بعضی رهبران مهاجران لاتین به دلیل ارتباط بایدن با سیاست های اخراج مهاجران طی دولت اوباما به او نگاهی همراه با سوءظن دارند. بایدن در سراسر کارزار انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای جلب نظر مهاجران لاتین دشواری‌هایی داشت. او با معترضان طرفدار مهاجرت روبرو شد و مشاور ارشدش در امور مهاجران لاتین در ماه نوامبر کارزار انتخاباتی او را به دلیل عدم توجه کافی به این گروه از رای دهندگان ترک کرد.

مهاجران لاتین در رقابت میان دموکرات ها به شکل قابل توجهی از سناتور برنی سندرز، رقیب سرسخت بایدن، حمایت کردند. ستاد انتخاباتی بایدن در هفته های اخیر توجه ویژه ای به این گروه از رای‌دهندگان نشان داده است.

بایدن این ماه همچنین با آلکساندریا اوکازیو کورتز، نماینده کنگره، که به عنوان عضوی از یک کارگروه اتحاد با هدف رفع اختلاف میان حامیان بایدن و سندرز معرفی شده بود، صحبت کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG