لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۷

در واشنگتن چه می گذرد؟ (دوم ژوئن)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (دوم ژوئن)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (دوم ژوئن)

کاخ سفید می گوید پرزیدنت اوباما امروز در دفتر کار خود ابتدا در جریان مسائل مهم داخلی و خارجی قرار می گیرد وپس از آن بامشاوران ارشد خود مذاکره خواهد کرد، اما هر ۲ جلسه در پشت درهای بسته و دور از چشم خبرنگاران خواهد بود.

از سوی دیگر، جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در مراسم بزرگداشت وحدت ایتالیا به رم رفته است، در یک کنفرانس مشترک خبری با جیورجیو ناپولیتانو رئیس جمهوری ایتالیا درباره اهمیت روابط نزدیک آمریکا و ایتالیا سخن گفت.

آقای بایدن با اشاره به نامه ای که ژنرال گاریبالدی در سال ۱۸۶۱ – شروع جنگ های مدنی آمریکا و یکپارچگی ایتالیا – به آبراهام لینکلن (رئیس جمهوری وقت آمریکا) در باره روابط دو کشور نوشته بود گفت ایتالیا نه تنها یکی از متحدان مهم آمریکا در گذشته بوده است، بلکه این کشور هم در چارچوب ناتو و هم در چارچوب فعالیت های گروه هشت – کشورهای صنعتی پیشرفته جهان - و هم در فعالیت های کشورهای گروه۲۰** یکی از حلقه های اصلی و مهم ائتلاف می باشد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا سپس گفت که هر چند برای شرکت در بزرگداشت وحدت ایتالیا به رم آمده است اما در واقع برای ادامه اتحاد 2 کشور در آینده گفتگو خواهد کرد.

و در واشنگتن، هیلاری ردهام کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا ساعت ۵ / ۳ بعد از ظهر امروز تشکیل صندوق کمک های خصوصی-عمومی را برای گسترش خدمات فوری پزشکی در حمایت از کسانی که مورد تجاوز و آزارهای جنسی در آفریقای جنوبی قرار گرفته اند؛ اعلام خواهد کرد.

در آفریقای جنوبی، به مناسبت شیوع زیاد بیماری ایدز کسانی که مورد تجاوزهای جنسی قرار می گیرند در معرض خطر ابتلا به ویروس اچ- آی- وی هستند.

مدارک موجود همچنین حاکی از آنست که زنانی که آلوده به ویروس اچ- آی- وی هستند، در معرض خشونت های بیشتری قرار دارند.

صندوق کمک به بیماری ایدز با در اختیار گذاردن بیشتر داروهای لازم، دسترسی به طرح هائی از جمله برنامه های پیش گیری و معالجه آن، خدمات حمایتی روانی اجتماعی و همچنین کمک های قانونی می تواند زنان را در آفریقای جنوبی برخوردار از قدرت کند.

... و امروز باز هم در واشنگتن، یکی از مراکز مهم تحقیقاتی در پنجمین کنفرانس سالانه خود در باره امنیت نوین آمریکا به بحث و مشاوره خواهد پرداخت.

در کنفرانس سالانه مرکز امنیت نوین آمریکا، کارشناسان مسائل افغانستان، پاکستان و همچنین القاعده سخن خواهند گفت.

مرکز امنیت نوین آمریکا همچنین قرار است امروز ۵ کتاب را در باره ۵ موضوع مهم از جمله افغانستان و پاکستان، امنیت شبکه، ایران و آزادی اینترنت منتشر کند.

*G8

**G20

XS
SM
MD
LG