لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۰

چرا بایدن در نخستین گردهمایی انتخاباتی، خود را از «اتحادیه کارگران» نامید؛ او رای ترامپ را هدف گرفته است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، رسما کارزار انتخاباتی اش برای راهیابی به کاخ سفید را روز دوشنبه با میزبانی یک گردهمایی اتحادیه کارگری در پیتسبورگ آغاز کرد.

بایدن ۷۶ ساله به اعضای اتحادیه که در نخستین رویداد انتخاباتی او برای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ شرکت کرده بودند گفت بازگشت یک طبقه متوسط پر شور موضوع کمپین انتخاباتی او خواهد بود.

بایدن گفت: «من با کسی تعارف ندارم. من اتحادیه ای ام. یک کلام. این کشور به دست بانکداران وال استریت، مدیران عامل و سرپرست های صندوق های سرمایه گذاری ساخته نشد، به دست شما ساخته شد.»

از جمله افرادی که بایدن را برای سخنرانی معرفی کرد هارولد شِیتبرگر، رئیس انجمن بین المللی آتش نشان ها، با ۳۰۰ هزار عضو است که رسما از بایدن حمایت کرده است.

پرزیدنت ترامپ در توییتی گفت در حالی که مدیران آتش نشان ها و دیگر اتحادیه ها از دموکرات ها در رقابت ۲۰۲۰ حمایت می کنند، «اعضای اتحادیه ها ترامپ را دوست دارند».

بایدن سه شنبه در ایالت آیوا حاضر می شود که صحنه برگزاری اولین دور انتخابات مقدماتی است. در انتخابات درون حزبی دموکرات ها ۲۰ رقیب حضور دارند.

سابقه بایدن در سنا و دو دوره معاونت ریاست جمهوری دولتی که از «توافق تجارت آزاد آمریکایی شمالی (نفتا)» حمایت کرده بود، او را در جلب حمایت اتحادیه ها با چالش هایی روبرو خواهد کرد. اتحادیه ها آن توافق را عامل فرار فرصت های شغلی از آمریکا عنوان می کنند.

دولت اوباما با وجود مخالفت اتحادیه ها، توافق های تجارت آزاد با کلمبیا، پاناما و کره جنوبی و توافق تجارت آزاد با ۱۲ کشور حوزه اقیانوس آرام را منعقد کرده بود.

ترامپ در شکست هیلاری کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ بهترین عملکرد یک جمهوریخواه در جلب رای اتحادیه ها را از زمان رونالد ریگان در سال ۱۹۸۴ داشت.

ترامپ پس از پیروزی در انتخابات توافق تجارت آزاد با ۱۲ کشور حوزه اقیانوس آرام را ترک کرد و یک جایگزین را برای «نفتا» موسوم به توافق آمریکا-مکزیک-کانادا برای تصویب به کنگره ارائه کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG