لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۰

جو بایدن و حسنی مبارک در شرم الشیخ ملاقات کردند


جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا در پی دیداری در روز دوشنبه با حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر در شرم الشیخ گفت دو طرف همچنان بر تعهد داشتن به مذاکرات صلح خاورمیانه تاکید دارند.

معاون رییس جمهوری آمریکا گفت در این سفر با مقام های مصری درباره راه های تازه ای برای کمک رسانی به مردم غزه و رفع نگرانی های اقتصادی فلسطینی ها و مذاکرات غیرمستقیم میان اسرائیل و فلسطینی ها، گفتگو کرده است.

هفته گذشته پس از حمله کماندوهای اسرائیلی به ناوگان حامل فعالان امداد رسان و کالاهای بشر دوستانه که به سوی غزه در حرکت بود، حسنی مبارک مرز مصر با غزه را گشود تا کالاهای کمکی به نوار غزه وارد شود.

به گفته جو بایدن، او و رییس جمهوری مصر همچنین درباره نگرانی ها از برنامه اتمی ایران به تبادل نظر پرداختند. آقای بایدن افزود آمریکا و مصر همچنین از حمایت هایی که ایران از گروه های شبه نظامی حزب الله و حماس می کند، نگران هستند.

جو بایدن افزود آمریکا و مصر بر تعهدشان به حمایت از ثبات در سودان تأکید کرده اند و واشنگتن آماده ادامه مذاکره با قاهره درباره مسائلی چون اصلاحات جاری اقتصادی و سیاسی در مصر است.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا، پس از مصر برای دیداری سه روزه به کنیا می رود. او بلند پایه ترین مقام دولت باراک اوباما به شمار می رود که از کنیا بازدید می کند.

XS
SM
MD
LG