لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

مصر:تعویق محاکمه اسلامگرایی که انجيل را پاره کرد


محاکمه اسلام گرای افراطی که در جریان اعتراض به فیلم بیگناهی مسلمانان در مصر نسخه ای از انجيل، کتاب مقدس مسیحیان، را پاره کرد تا روز بیست و سوم مهر ماه به تعویق افتاد.

احمد محمد عبدالله معروف به ابو سلام، در تظاهرات دو هفته پیش علیه فیلم بیگناهی مسلمانان در مقابل سفارت آمریکا در قاهره، نسخه ای از انجیل را پاره کرد.

او که در میان هواداران خود وارد دادگاه شد، به خبرنگاران گفت، پاره کردن نسخه ای از انجیل به معنای اهانت به مسیحیت نیست. حتی اگر جریمه شوم، باز هم انجیل را پاره خواهم کرد.

مجازات اهانت به ادیان آسمانی در مصر که شامل مسیحیت، یهودیت و اسلام است، تا ۵ سال زندان است. اما فعالان حقوق بشر می گویند، تعریف اهانت به ادیان مبهم است و اغلب تنها علیه منتقدان ضداسلامی کاربرد داشته است و نه ادیان دیگر.

در جریان اعتراض های مسلمانان علیه فیلم بیگناهی مسلمانان بسیاری از شخصیت های دینی و سیاستمداران مصری خواهان تدوین قوانین بین المللی برای مجازات اشخاصی شدند که به همه ادیان اهانت می کنند.

نجیب جبرئیل وکیلی که علیه عبدالله شکایت کرده است می گوید: اهانت به مسیحیت نیز باید شامل قوانین اهانت به اديان باشد. ما می خواهیم قاضی به همه با دید یکسان بنگرد. ما می خواهیم آنهایی که به مسیحیت اهانت می کنند به حداکثر مجازات محکوم شوند.

احمد محمد عبدالله یک کانال تلویزیونی در مصر راه اندازی کرده است که مجریان آن اکثراً زنانی هستند که حجابشان شامل روبنده است. او در دیگر کانال های تلویزیونی نیز مکرراً دیده می شود.
XS
SM
MD
LG