لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۷

همزمان با اکران فیلم «شیرشاه» آلبوم و موزیک ویدئوی جدیدی از بیانسه منتشر شد


بیانسه و همسرش جی زی در حاشیه اکران شیرشاه در لندن
بیانسه و همسرش جی زی در حاشیه اکران شیرشاه در لندن

همزمان با اکران فیلم Lion king یا «شیرشاه» موزیک ویدئوی جدیدی از بیانسه خواننده مشهور آمریکایی منتشر شد که در عرض مدت کوتاهی میلیون ها بیننده در شبکه های اجتماعی داشت.

Sprit یا «روح» یکی از قطعات موسیقی فیلم شیرشاه محصول شرکت دیزنی است که اکران جهانی آن از ۱۹ ژوئیه آغاز شد. موسیقی فیلم را «هانس زیمر» با همکاری تعدادی از چهره های نامدار موسیقی جهان ساخته است، بیانسه علاوه بر خوانندگی، از صدا پیشه های فیلم نیز هست.

او از آهنگ اسپریت در آلبوم جدیدش نیز استفاده کرده است، مجموعه ای به نام
The Gift یا «هدیه» که با الهام از فیلم شیرشاه و با همراهی ستاره های بزرگی چون جی زی، چایلدیش گامبینو، فارل ویلیامز، کندریک لامار و تیرا واک ضبط شده است.

بیانسه آلبوم هدیه را نوعی سینمای شنیداری توصیف کرده است، مجموعه ای با قابلیت داستان گویی موسیقیایی که امکان تصویرسازی ذهنی برای شنونده ایجاد می کند.

این آلبوم ۲۹ آهنگ دارد و ترکیبی از ژانرهای آر اند بی، پاپ، هیپ هاپ و بیت های آفریقایی است. بیانسه بعنوان تولید کننده این مجموعه، از هنرمندان سرشناس آفریقایی نیز بهره گرفته است تا «هدیه» نزدیکی بیشتری با فرهنگ و ریشه های قاره سیاه داشته باشد.

این هنرمند آمریکایی صحنه های اصلی موزیک ویدئوی «اسپریت» را در بیابان های مشهور «گرند کنیون» در ایالت آریزونا فیلمبرداری کرده است، او برای استفاده از این نواحی زیبا مجبور به کسب مجوزهای لازم از سرخ پوستان محلی شد چرا که این مناطق متعلق به قبلیه «هاواسوپای» است.

در تدوین موزیک ویدئوی اسپریت از تصاویر مختلف فیلم شیرشاه استفاده شده است.

ترانه این آهنگ توسط یک ترانه نویس و تهیه کننده ایرانی-سوئدی «ایلیا سلمان زاده» و «لابی رانت» هنرمند بریتانیایی بصورت مشترک سروده شده است.

آلبوم هدیه از طریق شرکت هنری بیانسه «پارکوود» و توسط کمپانی صفحه پرکنی کلمبیا در سراسر جهان توزیع شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG