لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

چگونه می‌توانید در طول قرنطینه شریک زندگی بهتری باشید


روزها، هفته‌ها، و ماه‌ها قرنطینه در خانه بر روال عادی زندگی و روابط ما، از روابط عاشقانه گرفته تا روابط خانوادگی و دوستانه، تاثیر می گذارد.

افزایش روز‌ها و ساعت‌هایی که در خانه با دیگران سپری می کنیم، نگرانی‌ها، عدم قطعیت از آینده، و اختلافات سلیقه‌ها و علایق، می‌توانند موجب تحریک و حتی خشم ما شوند.

ولی راه‌هایی هست که می توان از آن جلوگیری کرد.

بنا به وبسایت «وری ول مایند» (verywellmind) روانشناسان برای این که شریک زندگی بهتری در طول قرنطینه باشیم، به نکات زیر اشاره می‌کنند:

یک مجموعه ضوابط را برای تقسیم وقت و فضای خانه تعیین کنید

برای مثال فضایی که در آن دورکاری می کنید و یا جلسه کاری تصویری دارید، زمانی که می‌خواهید تلویزیون تماشا کنید، و یا به موسیقی گوش دهید، و ساعاتی را که می خواهید با یکدیگر بگذرانید، تقسیم و برنامه‌ریزی کنید.

بیش از پیش صبور باشید

از موضع‌تان کوتاه بیایید و سریع در مقابل هر چیزی واکنش نشان ندهید. به حرف یکدیگر گوش دهید و به جای مشاجره بر سر هر چیز، سعی کنید برای آن راه حل پیدا کنید. از استفاده از عباراتی مانند «تو همیشه» یا «تو هیچوقت» پرهیز کنید.

سعی کنید به طور کلی ساکت‌تر باشید

به فضای یکدیگر احترام بگذارید و کم‌تر سر و صدا ایجاد کنید. اگر می خواهید به موسیقی گوش دهید یا ویدیو گیم بازی کنید از هدفون استفاده کنید. این را در نظر بگیرید که اعضای دیگر خانواده ممکن است کار کنند و یا از موسیقی‌ای که شما گوش می دهید به اندازه شما لذت نبرند.

تنها بر روی خبر‌های منفی تمرکز نکنید

امیدوار باشید و کارهایی انجام دهید که باعث نشاط و شادی دیگران می شود. از ایام و خاطرات خوب گذشته یاد کنید.

در کارهای خانه به یکدیگر کمک کنید

کارهای خانه مثل تمیز کردن، غذا پختن، و شستن ظرف ها را با یکدیگر تقسیم کنید. نه تنها سر خودتان گرم می شود، بلکه موجب قوی شدن ارتباط شما می شود.

وقت تعیین‌شده‌ای را با یکدیگر بگذرانید

به همان اندازه که گذراندن وقت جدا از هم در طول قرنطینه مهم است، وقت گذراندن با شریک زندگی یا اعضای خانواده نیز ضروری است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG