لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۲

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۳ ژوئن)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۳ ژوئن)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۳ ژوئن)

کاخ سفید بامداد امروز در اطلاعیه ای گفت جان برنن دستیار پرزیدنت اوباما برای امنیت ملی و مبارزه با تروریسم، قرار است در مورد استراتژی پرزیدنت اوباما در امر مبارزه با تروریسم در دانشکده مطالعات پیشرفته بین المللی دانشگاه «جان هاپکینز» مطالبی ایراد کند.

جان برنن که قرار است در مورد استراتژی پرزیدنت اوباما سخن بگوید، مطالب خود را در چارچوب «تضمین شکست القاعده» بیان خواهد کرد.

این استراتژی به تفصیل تلاش، تداوم و یکپارچگی همه جانبه آمریکا را علیه القاعده و هوادارانش که متمرکز بر تاًکید پرزیدنت اوباما بر تعهد مداومش در حمایت و حراست از مردم آمریکاست؛ بیان می دارد.

استراتژی پرزیدنت اوباما همچنین خطوط کنترل دولت آمریکا را با استفاده از ابزار قدرت مردم و شکل دادن به تلاش های متحدان، شرکاء و بنیادهای بین المللی و همچنین با محاسبه تغییرات زیر بنائی شکل یافته در خاور میانه، مرگ اسامه بن لادن و چالش های مهمی که باقی مانده است، مشخص می کند.

... و کاخ سفید در بیانیه دیگری می گوید دکتر جیل بایدن همسر معاون رئیس جمهوری آمریکا در راًس هیئت ویژه ریاست جمهوری برای بازی های ویژه المپیک تابستانی به آتن میرود.

مشعل المپیک تابستانی روز جمعه سوم تیرماه در آتن روشن خواهد شد و در این مراسم بیش از ۷ هزار ورزشکاری که از ۱۷۰ کشور جهان در آن شرکت کرده اند به همراه خانواده ها و هزاران نفر از مربیان خود حضور خواهند داشت.

هیئت ورزشکاران آمریکا در گشایش بازی های ویژه المپیک تابستانی نیز که روز شنبه ۴ تیر برگزار می شود شرکت می کند.

هیئت شرکت کننده آمریکائی همچنین در مراسم ویژه نام گزاری میدان «اُونیس کندی شرایور»* که روز یکشنبه ۵ تیر انجام می گیرد، شرکت خواهد کرد.

بازی های ویژه المپیک تابستانی که بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در محدوده خود جای داده است، برای نخستین بارتوسط «اُونیس کندی شرایور» خواهر جان اف، کندی رئیس جمهوری فقید آمریکا تاًسیس شد. این سازمان بزرگ ترین سازمان ورزشی جهان است که خردسالان و بزرگ سالانی را که دچار ناتوانی ذهنی هستند، در درون خود گرد آورده است.

*Eunice Kennedy Shriver

XS
SM
MD
LG