لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

پزشکان: برنی سندرز از سلامت کافی برای تحمل فشارهای کاری مرتبط با سمت ریاست‌جمهوری برخوردار است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پزشک برنی سندرز و دو متخصص قلب در نامه هایی که دوشنبه منتشر شد می گویند برنی سندرز در حمله قلبی اول ماه اکتبر دچار «آسیب دیدگی نسبتا کم عضله قلب» شد، اما از آن زمان حالش خوب بوده و «بدون محدودیتی» قادر به ادامه حضور در رقابت های انتخاباتی خواهد بود.

مارتین لوینتر، پزشک قلب در مرکز پزشکی دانشگاه ورمانت، نوشت: «او در حال حاضر هیچ نشانه ای از بیماری ندارد، قلب او منظم کار می کند و سالم است، فشار خون و ضربان قلب او در محدوده مناسبی قرار دارد.»

لوینتر می گوید سناتور ۷۸ ساله ایالت ورمانت کماکان «چندین» دارو مصرف می کند که بیماران معمولا پس از یک حمله قلبی استفاده می کنند و او «هیچ دلیلی» نمی بیند که سندرز نتواند به طور عادی به کارزار انتخاباتی ادامه بدهد و در صورت پیروزی در انتخابات اضطراب ریاست جمهوری را تحمل کند.

برنی سندرز، مسن ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، وعده داده بود تا پیش از پایان سال میلادی سوابق درمانی اش را با جزئیات منتشر کند.

برایان مانهن، پزشک کنگره آمریکا در واشنگتن، در نامه ای جداگانه توضیح داد که بعضی از داروها شامل رقیق کننده خون و شل کننده عضلات قفسه سینه که سندرز پس از حمله قلبی دریافت می کرد «با توجه به پیشرفت شما [سناتور سندرز] متوقف شده است.»

مانهن نوشت: «آزمایش فیزیکی شما در مقایسه با گروه سنی تان بالاتر از سطح متوسط قرار دارد. فیزیولوژیست تمرین دهنده قلب که نتایج تمرین های شما را ارزیابی کرده معتقد است شما بدون محدودیتی آماده از سر گرفتن فعالیت های شدید هستید.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG