لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

جزایر «برمودا» یک سال پس از قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان آن را ممنوع کرد


کمتر از یک سال پیش در جزیره برمودا در کارائیب ازدواج همجنسگرایان قانونی شد اما فرماندار جزیره روز چهارشنبه با امضای لایحه ای را امضاکرد که به موجب آن «هم خانگی» جایگزین ازدواج قانونی کرد.

به گزارش هافینگتن پست، «جان رنکین» فرماندار این جزیره می گوید در قانون جدیدی که به امضای او رسیده است زوج همجنسگرا از همان حقوقی برخوردارند که زوج ناهمجنسگرا، جز اینکه اینها در وضعیت حقوق هم خانگی اند و نه ازدواج قانونی.

فرماندار افزود اعتبار ازدواج دو همجنسگرا که پیش از امضا ی قانون جدید ازدواج کرده اند، به قوت خود باقی است.

برمودا مجموعه جزایری است که جزئی از مستعمره بریتانیای کبیر به شمار می آید و در اقیانوس اطلس قرار دارد.

مخالفان این قانون جدید با انتقاد از آن، می گویند تصمیم به لغو قانون ازدواج همجنسگرایان به کلی تلاش دولت بریتانیا در پیشبرد حقوق همجنسگرایان را تضعیف می کند. جزیره برمودا از نظر حقوقی قلمرو بریتانیا به حساب می آید.

«تای کاب» مدیر مبارزه جهانی حقوق بشردر بیانیه ای اعلام کرد با این اقدام شرم آور «رنکین» و پارلمان، برمودا، نخستین قلمروی در جهان است که برابری در ازدواج را لغو می کند.با این تصمیم، زوج های همجنسگرا از حق ازدواج محروم می شوند و شهرت بین المللی و اقتصاد برمودا به خطر می افتد.

در ماه مه سال ۲۰۱۷ پس از آنکه دادگاه عالی برمودا به نفع ازدواج همجنسگرایان رای داد، ازدواج همجنسگرایان در جزیره قانونی شد اما در ماه دسامبر همان سال دو مجلس سنا و نمایندگان برمودا به لغو حکم دادگاه عالی رای دادند و قانون جدید در دو مجلس پارلمان با اکثریتی ناچیز از تصویب گذشت.

«والتون براون» وزیر کشور برمودامی گوید قانون جدید هم خانگی در واقع تعادلی میان طرفداران و مخالفان ازدواج همجنسگرایان ایجاد می کند. مخالفان قانون جدید از مردم برمودا خواسته اند با هشتگ #BoycottBermuda (تحریم برمودا) با آن مقابله کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG