لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۲

برمه از ورود بازیگر نقش «آنگ سو چی» به این کشور جلوگیری کرد


برمه از ورود بازیگر نقش «آنگ سو چی» به این کشور جلوگیری کرد
برمه از ورود بازیگر نقش «آنگ سو چی» به این کشور جلوگیری کرد

مقام های برمه روز گذشته اعلام کردند از ورود میشل یئو، بازیگر سینمای هالیوود هفته گذشته به این کشور جلوگیری کرده و این ستاره را مجبور به بازگشت کرده اند.

یئو که در سال ١٩٩٧ با بازی در فیلم جیمزباندی «فردا هرگز نمی میرد» در نقش یک جاسوس چینی به معروفیتی جهانی رسید، در فیلمی به نام «بانو» The Lady درباره جنبش های دمکراسی خواهی در برمه، نقش «آنگ سان سوچی» فعال سیاسی این کشور را بازی کرده است. این فیلم قرار است در اواخر سال جاری اکران شود.

مقام های کشور برمه نگفتند چرا در روز ٢٢ ماه ژوئن هنگام ورود به فرودگاه رنگون به این بازیگر۴٨ ساله اهل مالزی ویزای ورود به برمه داده نشده است، بلکه تنها به این گفته اکتفا کردند که نام «یئو» در فهرست سیاه دولت قرار دارد.

یئو پیش از این در ماه دسامبر گذشته ضمن تدارک برای بازی در نقش فعال دمکراسی خواه آنگ سان سوچی به برمه سفر کرده بود. فیلم «بانو» درباره «سان سو چی» و روابط او با شوهر فقیدش میکائل آریس است. در آن زمان یئو توانست با این برنده جایزه نوبل که پس از هفت سال از حبس خانگی به اتهام مخالفت با دولت آزاد می شد ملاقات کند.

یئو که پیش از این ها به عنوان ملکه زیبایی مالزی انتخاب شده بود، در سال ٢٠٠٠ برای بازی در فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» ساخته آنگ لی به نامزدی جایزه «بفتا» BAFTA رسید. او هم چنین ستاره فیلم «خاطرات یک گیشا» بوده است.

XS
SM
MD
LG