لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۰

دولت آلمان با «برگزاری حضوری» جشنواره فیلم برلین موافقت کرد؛ الزام واکسیناسیون و منفی بودن تست کرونا


 تالار اصلی جشنواره
تالار اصلی جشنواره

دولت آلمان و مسئولان شهر برلین پس از بررسی‌ جوانب مختلف شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، مجوز برگزاری حضوری جشنواره فیلم برلین را صادر کردند.

قرار است جشنواره با ایجاد تغییرات، و با رعایت کامل نکات بهداشتی و ایمنی برگزار شود. اما بخش‌های جانبی مانند بازار فیلم برلین همچنان به صورت مجازی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر» امسال جشنواره فیلم برلین سه روز کوتاه‌تر خواهد بود، و شرکت‌کنندگان باید واکسینه باشند یا اخیرا بهبود یافته باشند، و همچنین باید نتیجه منفی آزمایش کووید خود را ارائه دهند.

جشنواره از دهم تا شانزدهم فوریه خواهد بود و جوایز خرس طلایی و نقره‌ای، چهارشنبه شانزدهم فوریه اهدا می‌شود. از هفدهم تا بیستم فوریه نیز فیلم‌های جشنواره در سینماهای اطراف شهر برلین مجددا اکران خواهد شد.

به گفته مدیران جشنواره، سینماها فقط از پنجاه درصد ظرفیت خود استفاده خواهند کرد و ملزم به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

با این حال برنامه‌های فرش قرمز مقابل تالار اصلی جشنواره برقرار است و برنامه‌های رسانه‌ای با حضور ستاره‌های سینما تغییری نکرده است.

در هفتادودومین دوره جشنواره برلین، دو فیلم ایرانی «تا فردا» به کارگردانی علی عسگری در بخش پانوراما، و فیلم کوتاه «گوزن» به کارگردانی هادی بابایی‌فر در بخش نسل جشنواره شرکت دارند.

تصمیم به برگزاری حضوری جشنواره فیلم برلین در حالی است که فستیوال‌‌های «ساندنس» در آمریکا و روتردام در هلند اخیرا اعلام کردند که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار خواهند شد.

XS
SM
MD
LG