لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

فستیوال فیلم «برلیناله»؛ یک ایرانی عضو هیئت داوران است  


مکان برگزاری فستیوال فیلم برلین «برلیناله» - ۸ فوریه ۲۰۲۲
مکان برگزاری فستیوال فیلم برلین «برلیناله» - ۸ فوریه ۲۰۲۲

سارا دماوندان - هفتاد و دومین جشنواره فیلم «برلیناله» آلمان پس از دو سال وقفه به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹، از روز پنجشنبه ۲۱ بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد.

جشنواره بین‌المللی برلیناله یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در جهان است که هر ساله در بهمن ماه (فوریه) به مدت ۱۰ روز در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود.

در جشنواره امسال یک داور ایرانی به نام حامد سلیمان‌زاده نیز در کنار کارگردانان، بازیگران، و داوران مطرح سینمای جهان حضور دارد.

حامد سلیمان‌زاده که تجربه داوری در جشنواره‌های جهانی دیگری چون کن فرانسه و گوتنبرگ سوئد را نیز در کارنامه خود دارد، یکی از داوران بخش «فروم» جشنواره برلین خواهد بود.

امسال جشنواره برلیناله با قوانین و محدودیت‌های ویژه‌ای کار خود را آغاز خواهد کرد و کسانی که واکسینه شده یا بهبود یافته‌اند همراه با ارائه تست منفی کرونا می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

کلودیا روت، وزیر مشاور فرهنگ آلمان، درباره برگزاری فستیوال فیلم در برلین، با توجه به محدودیت‌های کرونایی موجود گفت: « ما نباید اجازه دهیم این بیماری همه گیر، فرهنگ متنوع ما را از بین ببرد، بنابراین مهم است که برلیناله برگزار شود، پاندمی در نوسان است و برلیناله خودش را با این چالش تطبیق می‌دهد.»

پهن فرش قرمز پیش ازآغاز جشنواره برلیناله در برلین، آلمان - ۸ فوریه ۲۰۲۲
پهن فرش قرمز پیش ازآغاز جشنواره برلیناله در برلین، آلمان - ۸ فوریه ۲۰۲۲

برلینانه در شب دهم فوریه با نمایش فیلم «پیتر فون کانت» اثر کارگردان و فیلنامه‌نویس فرانسوی، فرانسوا اوزون آغاز خواهد شد. امسال قرار است که ایزابل هوپر هنرپیشه فرانسوی نیز جایزه افتخاری خرس طلایی را دریافت کند و مراسم اختتامیه که همراه با اهدای جوایز خرس طلایی و نقره‌ای خواهد بود در شب ۱۶ فوریه برگزار می‌شوند.

تابلوهای تبلیغاتی «برلیناله» - ۸ فوریه ۲۰۲۲
تابلوهای تبلیغاتی «برلیناله» - ۸ فوریه ۲۰۲۲

جشنواره فیلم برلیناله در کنار دو جشنواره فیلم کن و ونیز در شمار بزرگترین و مهم‌ترین فستیوال‌های فیلم دنیا قرار دارد.

XS
SM
MD
LG