لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۳

کریم بنزما به اتهام مشارکت در اخاذی به حبس تعلیقی و جریمه نقدی محکوم شد


کریم بنزما، ملی‌پوش فرانسوی و بازیکن رئال مادرید اسپانیا (آرشیو)
کریم بنزما، ملی‌پوش فرانسوی و بازیکن رئال مادرید اسپانیا (آرشیو)

کریم بنزما، ملی‌پوش فرانسوی و بازیکن رئال مادرید اسپانیا، روز چهارشنبه به اتهام مشارکت در اخاذی از یک بازیکن دیگر مجرم شناخته شد و دادگاه او را به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۷۵ هزار یورو جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، کریم بنزما به دلیل تلاش برای باج‌گیری از متیو والبوئنا، هم‌تیمی خود، در سال ۲۰۱۵ شریک جرم شناخته شد. او علاوه بر جریمه نقدی باید مبلغ ۸۰ هزار یورو نیز به متیو والبوئنا بپردازد.

وکلای کریم بنزما ضمن ابراز تأسف از حکم صادره، گفتند که تقاضای تجدید نظر خواهند کرد.

کریم بنزما به همدستی در تلاش برای باج‌خواهی در رابطه با یک نوار جنسی که گمان می‌رود از تلفن همراه والبوئنا به سرقت رفته است، متهم شده بود.

او مدعی است که نقشی در باج‌خواهی نداشته و پس از آگاهی از پخش فیلم روابط جنسی متیو والبوئنا، با هدف کمک به هم‌تیمی خود وارد ماجرا شده است.

انتظار نمی‌رود که حکم دادگاه ورسای تأثیر خاصی بر آینده ورزشی بنزما داشته باشد.

او پس از یک فصل درخشان در رئال مادرید یکی از شانس‌های کسب جایزه توپ طلای اروپا است. برنده این جایزه روز ۲۹ نوامبر اعلام می‌شود.

کریم بنزما
کریم بنزما

نوئل لو گریت، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه، نیز پیشتر گفته بود که حتی در صورت محکومیت کریم بنزما، او از تیم ملی فرانسه حذف نخواهد شد.

کریم بنزما که اتهامات خود را رد می‌کند، همراه با چهار متهم دیگر پرونده، هنگام صدور حکم در دادگاه حضور نداشتند.

با این حال به گفته یکی از وکلای این بازیکن فرانسوی او در دادگاه تجدید نظر حضور خواهد داشت.

چهار متهم دیگر پرونده نیز مجرم شناخته شدند و قاضی آنها را با توجه به میزان مشارکت در اخاذی به ۱۵ تا ۲۴ ماه زندان محکوم کرد.

پس از مطرح شدن اتهامات مقدماتی علیه بنزما در سال ۲۰۱۵، دیدیه دشان سرمربی فرانسه او را از کنار گذاشت و این‌ بازیکن رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ و جام جهانی ۲۰۱۸ را از دست داد.

دیدیه دشان در ماه مه گذشته این بازیکن را مجددا به تیم ملی فرانسه دعوت کرد و او در رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۲۱ به میدان رفت.

XS
SM
MD
LG