لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۳

با تشخیص عفونت خفیف تنفسی، نخست وزیر اسرائیل از بیمازستان مرخص شد


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پس از انجام آزمایشها و تشخیص عفونت خفیف تنفسی در پی بستری شدن کوتاه، از بیمارستان مرخص شد.

بامداد چهارشنبه آقای نتانیاهو به بیمارستان منتقل شده بود.

در بیاینه دفتر نخست وزیری، علت بستری شدن کوتاه مدت آقای نتانیاهو را تب شدید و سرفه اعلام کرد و افزود که وی مورد آزمایش قرار گرفته و مشخص شده است که دستگاه تنفسی او دچار عفونت خفیف شده است.

پزشکان به نخست وزیر توصیه کرده اند ضمن استراحت، دارو های لازم را مصرف کند.

نخست وزیر اسرائیل ده روز پیش نیز پس از بازگشت از واشنگتن به عفونت گلو دچار شد اما برخلاف توصیه پزشک دایر بر استراحت، به کار ادامه داد. دکتر زوی هرمن برکوویتس، پزشک مخصوص او می گوید احتمال دارد نخست وزیر به قدر کافی استراحت نکرده و وضعیت پیشین او بد تر شده باشد.

نتانیاهو در پیام توئیتری از همه تشکر کرد و نوشت: از توجه تان سپاسگزارم.در خانه می مانم تا شاید حالم با استراحت و سوپ گرم بهتر شود.

نخست وزیر اسرائیل در بیمارستان هم به وظایف دولتی ادامه داد اما در نشست امنیتی کابینه در روز چهارشنبه، ریاست بر عهده وزیر دفاع بود و نخست وزیر استراحت کرد.

کسالت آقای نتانیاهو در حالی است که روز دوشنبه پلیس اسرائیل بنیامین نتانیاهو را در ارتباط با اتهام فساد در انجام قرارداد با بزرگ ترین شرکت مخابراتی کشور مورد بازجوئی قرار داد.

رادیو اسرائیل که این خبر را منتشر کرده، اضافه می کند که این یکی از سه مورد اتهام فساد به نخست وزیر اسرائیل است که بر آینده سیاسی او سایه افکنده است.

این دومین بار است که آقای نتانیاهو درارتباط با فساد مورد بازجوئی قرار می گیرد.او متهم است که مقرراتی به سود شرکت مخابراتی «بیزک» در اسرائیل وضع کرده و درازای آن ، شرکت نیزاز رسانه های زیر کنترل خود به نفع آقای نتانیاهو اخباری منتشر کرده است.

هم نخست وزیر و هم شرکت بیزک هر نوع خلافکاری در این باره را تکذیب کرده اند.

رسانه ها ی اسرائیل خبر داده اند که علاوه بر بنیامین نتانیاهو، همسر و پسر وی نیز درارتباط با فساد در قرارداد شرکت بیزک بازجوئی می شوند.

دو تن از نزدیکان مورد اعتماد پیشین نخست وزیر-شولومو فیلبر مدیرکل پیشین وزارت مخابرات اسرائیل ، و نیر هفتص ،سخنگوی پیسن نخست وزیر- نیزبرای ادای شهادت در مورد اتهام ها اعلام آمادگی کرده اند.

پلیس پیشتر بنیامین نتانیاهو را در اتهام با دو مورد گرفتن رشوه، بازجوئی کرده بود که نتیجه آن طی چند ماه آینده از سوی دادستان کل کشور اعلام خواهد شد. در مورد نخست که ازآن با عنوان "پرونده ۱۰۰۰" نام برده می شودنخست وزیر متهم است که ازیک بازرگان ثروتمند ۳۰۰ هزار دلار رشوه گرفته است. ود مورد دوم _ "پرونده ۲۰۰۰"-نخست وزیر متهم است که در ازای محدویت ایجاد کردن برای یک روز نامه رقیب، ازپرتیراژ ترین روزنامه اسرائیل ، پوشش خبری مساعد گرفته است.

تا کنون حزبهای موتلف در کابینه نتانیاهو در کنار او ایستاده اند و می گویند تا زمان اعلام نظر دادستان کل منتظرخواهند ماند.

بنا به تازه ترین نظرخواهی نیمی از مردم اسرائیل برآنند که نخست وزیر به خاطر این اتهام ها باید کناره گیری کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG