لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ایران ۱۴:۰۰

آغاز بزرگترین جشنواره مجسمه های شنی جهان در بلژیک


بزرگترین جشنواره مجسمه های شنی جهان در شهر ساحلی اوستنده در بلژیک آغاز شد؛ مراسمی که هر سال پذیرای هنرمندان مشهور این شاخه هنری است که با خلاقیت و نوآوری آثار تازه خود را به نمایش می گذارند.

تم اصلی جشنواره امسال نیز انیمیشن های محبوب آمریکایی و فیلم های مشهور هالیوودی است و شرکت کنندگان با استفاده از شیوه های سنتی ترکیب آب و ماسه آثار متنوعی خلق کردند.

در این جشنواره بیش از ۱۵۰ مجسمه، قصر یا دیوارنگار به نمایش درآمد و هنرمندان در آفرینش این آثار از شخصیت های «دیزنی»، «پیکسار»، «مارول» یا «جنگ ستارگان» الهام گرفتند.

هر چند که معمولا در فصل تابستان جشنواره های متنوعی در گوشه و کنار جهان برگزار می شود ولی اوستنده میزبان بزرگترین فستیوال مجسمه های شنی است و این مراسم سالانه در رکوردهای جهانی گینس نیز ثبت شده است.

شرکت کنندگان از ۳۴ کشور جهان یک ماه پیش از آغاز جشنواره در اوستنده حاضر می شوند و با صرف وقت و انرژی زیاد و استفاده از شش هزار تن ماسه آثار خود را در سواحل زیبای منطقه خلق می کنند.

این جشنواره از ارزش واهمیت زیادی در این شاخه هنری برخوردار است و هیأت داوران معیارهای متنوعی را برای گزینش آثار هنرمندان در نظر می گیرد.

هر سال هزاران نفر به ویژه از کشورهای اروپایی برای تماشای این جشنواره به اوستنده سفر می کنند و از اقامت در این شهر ساحلی و شرکت در سایر برنامه های تفریحی لذت می برند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG