لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

تظاهر کننذگان در بروکسل خواستار افزايش قيمت شير شدند


صدها نفر از توليد کنندگان شير در اروپا روز دوشنبه هنگام برگزاری اجلاس شورای وزيران کشاورزی اتحاديه اروپا در مقابل ساختمان اين اتحاديه در بروکسل دست به تظاهرات زدند و خواستار افزايش قيمت شير شدند.

روز دوشنبه در بروکسل گروه برجسته ای از کارشناسان برای ارائه گزارشی به شورای وزيران کشاورزی اتحاديه اروپا تشکيل جلسه دادند تا پيرامون قيمت شير بحث و گفتگو کنند. در همين حال صدها نفر از روستاييان توليد کننده شير با ده ها تراکتور در مقابل ساختمان برگزاری اجلاس، بعنوان اعتراض به پائين بودن قيمت شير، دست به تظاهرات زدند. تظاهر کنندگان با برافروختن آتش و پرتاب پوتين، کفش، لباس، وسائل توليد شير بسوی محل برگزاری اجلاس مخالفت خود را با گزارش گروه کارشناسان در مورد قيمت شير ابراز داشتند.

تظاهر کنندگان ميگويند که گزارش گروه کارشناسی صرفاً راهکارهايی برای حل مشکلات شرکت های بزرگ توليدی و تجاری شير ارائه خواهد کرد و نه برای روستاييان توليد کننده.

تظاهر کنندگان خواستار کاهش يارانه های دولت در ازای قيمت عادلانه شير شدند.

نوسانات شديد قيمت شير در چند سال گذشته، اتحاديه اروپا را بر آن داشته است که بمنظور کنترل و ثابت نگهداشتن قيمت شير از قراردادهای خصوصی بين توليدکنندگان و خريداران عمده شير حمايت کند، که اين امر باعث نگرانی روستاييان شده که در رقابت با شرکتهای بزرگ مجبور خواهند شد توليدات شير خود را به قيمت کمتری بفروش برسانند.

ويليام اسمينک، رييس اتحاديه در محل تظاهرات گفت که در اروپا بيش از يکسال است که بحران شير وجود دارد، و برای روستاييان صرف نميکند که شير توليدی خود را به قيمت کنونی بازار بفروش برسانند.

روستاييان معترض شامگاه دوشنبه با مقامات اتحاديه اروپا ملاقات کردند.

XS
SM
MD
LG