لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

بر اثر بر خورد دو قطار در بلژیک تعدادی کشته شدند


بر اثر برخورد دو قطار داخلی در خارج از بروکسل تعدادی از مسافران کشته و مجروح شدند.

این دو قطار مسافری در هوای برفی صبح دوشنبه در خارج از ایستگاه بویزینگن که در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب غربی بروکسل، پایتخت بلژیک قرار دارد، از روبرو با یکدیگر برخورد کردند.

تا ساعاتی پس از این تصادف گزارشهای مختلفی در باره تعدادکشته شدگان انتشار می یافت. راه آهن ملی بلژیک تعداد مقتولین حادثه را ۲۵ نفر ذکر کرد در حالیکه شهردار شهر بویزینگن به ۲۰ نفر کشته اشاره داشت. یکی از فرمانداران ایالتی از ۱۰ نفر کشته خبر داد. تعداد مجروحین نیز هنوز دقیقاً معلوم نیست و عملیات نجات تا اوائل بعد ازظهر همچنان ادامه یافت.

تصاویری که از تلویزیون پخش شد دو لوکوموتیو را که بر اثر برخورد به هوا پرت شده بودند نشان میداد . واگن های مسافران نیز در منطقه وسیعی پراکنده بود و آنانیکه از حادثه جان سالم بدر برده بودند گیج و مبهوت در محل تصادف سرگردان بودند. هنوز سرعت قطار ها بهنگام بر خورد اعلام نشده است.

برخورد دوقطار در ساعات پر ازدحام رفت و آمد صبح ترافیک را در منطقه وسیعی بند آورد.

یورواستار که مسئولیت قطارهای سریع السیر از بروکسل تا بریتانیا را از طریق تونل زیر دریائی معروف به «چانل تونل» بعهده دارد حرکت آن قطار ها را برای بقیه روز بحالت تعلیق در آورد و سرویس مسافرت با قطار از بروکسل به پاریس نیز لغو شد.

XS
SM
MD
LG