لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

اتحاديه اروپا حمايت خود را از مخالفان حکومت بلاروس اعلام کرد


اتحاديه اروپا حمايت خود را از مخالفان حکومت بلاروس اعلام کرد
اتحاديه اروپا حمايت خود را از مخالفان حکومت بلاروس اعلام کرد

اتحاديه اروپا در تلاش برای تحت فشار قرار دادن الکساندر لوکاشنکو، رييس جمهوری بلاروس، در انجام اصلاحات، ازمخالفان حکومت در آن کشور، پشتيبانی می کند.

تامس هامربرگ، رييس سازمان حقوق بشر اتحاديه اروپا، و رادک سيکورسکی، وزير امور خارجه لهستان، روز پنجشنبه در حاشيه همايش اتحاديه اروپا با رهبران مخالفان حکومت بلاروس ملاقات کردند.

در همايش اتحاديه اروپا روابط اين اتحاديه با شش کشور همسايه در شرق از جمله بلاروس، بحث و تبادل نظر خواهد شد. لهستان در حال حاضر رياست دوره ای اتحاديه اروپا را به عهده دارد.

هامربرگ گفت اتحاديه اروپا از مخالفان در بلاروس پشتيبانی می کند - کشوری که مخالفان سياسی بدون محاکمه در آن زندانی می شوند و حقوق بشر شديداً نقض می شود.

آقای هامربرگ افزود، شرايط در بلاروس پس از سرکوب مخالفانی که به انتخابات رياست جمهوری در سال ۲۰۱۰ اعتراض داشتند، وخيم تر شده است. لوکاشنکو با برنده اعلام کردن خود در آن انتخابات همچنان در قدرت باقی ماند.

وزير امور خارجه لهستان گفت، در صورت ادامه سرکوب ها در بلاروس، هيچ راهی برای بهبود روابط با آن کشور و يا فراهم کردن کمک های اقتصادی از سوی اتحاديه اروپا، وجود نخواهد داشت.

نماينده بلاروس در همايش اتحاديه اروپا، نه وزير امور خارجه آن کشور بلکه، سفير آن کشور در ورشو است.

XS
SM
MD
LG