لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۷

یک نویسنده زن برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب بیروت شد


یک نویسنده زن برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب بیروت شد
یک نویسنده زن برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب بیروت شد

نمایشگاه جهانی کتاب بیروت رمان «فاتن» ویژه نوجوانان نوشته فاطمه شرف الدین را شایسته دریافت جایزه ویژه خود اعلام کرد.

مدیر بنگاه نشر کلمات مستقر در امارات متحده عربی ناشر داستان «فاتن» در این باره گفت: این داستان در جریان چهل و پنجمین نمایشگاه کتاب بیروت شایسته دریافت این جایزه شده است.

داستان «فاتن» روایتگر دخترک نوجوانی ست که در جریان جنگهای داخلی لبنان گرفتار بی خانمانی شده، برای گذران زندگی بعنوان خدمتکار در خانه ها مشغول بکار می شود و همزمان تلاش دارد تا باوجود تعطیلی آموزشگاهها به تحصیلات خود ادامه دهد.

تلاش سخت و بی وقفه این دختر برای رسیدن به هدف هرچند با شکست ها و دشواریهای بیشمار طاقت فرسا روبروست با این همه، در فرجام او به هنگام پایان جنگ داخلی در می یابد که از شخصیتی ناتوان، رنجور و شکست پذیر و کم تجربه به انسانی کارآمد، آگاه به مشکلات اجتماعی و توانا به حل آنان و سخت امیدوار فراروییده است. این فرارویی شخصیت دخترک کم تجربه به شهروندی صلح جو و آگاه به حقوق خویش الگویی امیدوارکننده و پشتگرم دهنده به خوانندگان خود است.

جنگهای داخلی لبنان نه تنها ویرانی و فروپاشی جامعه لبنان بویژه بیروت را در پی داشت؛ بلکه نابسامانی شدید روانی و جسمی برای کودکان این کشور داشته است.

فاطمه شرف الدین نویسنده این کتاب که متولد ۱۹۶۶ است تاکنون بیش از چهل و پنج کتاب در زمینه ادبیات کودکان منتشر کرده و برنده چندین جایزه معتبر در زمینه ادبیات کودک و نوجوان شده است. فاطمه شرف الدین چندین کتاب کودکان را نیز از زبان انگلیسی و فرانسوی به عربی ترجمه و منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG