لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

نخستين پرواز تجاری هواپيمای بوئينگ ۷۸۷


نخستين پرواز تجاری هواپيمای بوئينگ ۷۸۷
نخستين پرواز تجاری هواپيمای بوئينگ ۷۸۷

اولين پرواز تجاری هواپيمای جديد بوئينگ ۷۸۷ موسوم به دريم لاينر انجام شد. اين هواپيما روز شنبه از فرانکفورت به توکيو رفت.

شرکت هوايی آل نيپون ژاپن اولين خط هوايی است که در پاييز امسال هواپيمای بوئينگ ۷۸۷ دريم لاينر را تحويل گرفت - هواپيمای آخرين مدلی که شرکت های هوايی و مسافران بی صبرانه در انتظار توليد آن بودند.

رابرت پين، سخنگوی فرودگاه فرانکفورت، می گويد: ما با شرکت های هوايی، سازندگان هواپيما و سازندگان تجهيزات لازم در فرودگاه برای هواپيماهای جديد مانند ۷۸۷ همکاری می کنيم. ما خيلی افتخار می کنيم که اين هواپيما اينجاست.

اين جت مسافربری از مواد سبک ساخته شده و در نتيجه مصرف بنزين آن کمتر از هواپيماهای مشابه است وبدنه آن از ترکيب عناصر مختلف ساخته شده که در مقايسه با الومينيوم، خوردگی و زنگ زدگی آن کمتر است. وزن کم هواپيما آن را قادر می سازد مسير های طولانی را بدون توقف طی کند، کاری که هواپيماهای بزرگ قادر به آن نيستند.

امکانات داخل هواپيمای دريم لاينر نيز تغييرکرده است. در پروازهای طولانی، رنگ چراغ های داخل هواپيما تدريجا عوض می شود تا از خستگی مسافران بکاهد. رطوبت داخل هواپيما دو برابر شده و فشار داخل کابين در ارتفاع کمتری تنظيم می شود، دو عاملی که به گفته شرکت بوئينگ موجب کمتر شدن بروز سردرد می شود و مسافران در پرواز های طولانی با انرژی بيشتری به مقصد می رسند.

شرکت آمريکايی بوئينگ متعهد شده است در صنعت هواپيماسازی و سفرهای هوايی انقلاب ايجاد کند.

XS
SM
MD
LG