لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

بحرین پنج نفر را به اتهام توطئه و همکاری با ایران به حبس ابد محکوم کرد


تجمع گروهی از منتقدان حکومت بحرین در اعتراض به بازداشت شیخ علی سلمان رهبر اپوزوسیون شیعه بحرین - آرشیو
تجمع گروهی از منتقدان حکومت بحرین در اعتراض به بازداشت شیخ علی سلمان رهبر اپوزوسیون شیعه بحرین - آرشیو

پنج بحرینی به اتهام همکاری با ایران برای توطئه علیه امنیت ملی و انجام عملیات خرابکارانه در بحرین، به حبس ابد و همچنین سلب تابعیت بحرین محکوم شدند.

دادستان عمومی بحرین روز پنجشنبه در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت دو نفر از محکومان در دادگاه حضور داشتند، اما احکام سه نفر دیگر به طور غیابی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی بحرین به نقل از احمد الحمدی، این پنج نفر با ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، قصد حمله به بانک‌ها و اماکن عمومی بحرین را داشتند.

به گفته دادستانی بحرین، دو نفر از محکومان داخل ایران توسط سپاه پاسداران تعلیم دیده‌اند و سه نفر دیگر مسئولیت حمایت مالی و تدارکاتی از آنها را به عهده داشتند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که وزارت کشور بحرین روز چهارشنبه از دستگیری ۴۷ عضو شبکه‌ای خبر داد که به گفته آن وزارتخانه با "عوامل ترور در ایران" ارتباط داشته و در حال برنامه ریزی برای انجام حملاتی در بحرین بودند.

ماه گذشته میلادی، دولت بحرین پس از اعلام کشف و ضبط بیش از یک تن مواد منفجره، در اعتراض به حمایت تهران از مخالفان بحرینی، کاردار موقت ایران را از آن کشور اخراج کرد.

ایران اتهام هر گونه دخالت در امور داخلی بحرین را رد کرده است.

بحرین، در طول چهار سال گذشته با ناآرامی ها و اعتراضات شیعیان آن کشور روبرو بوده است. اکثر جمعیت بحرین را شیعیان تشکیل می دهند.

XS
SM
MD
LG