لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۵

تور جهانی والیبال ساحلی


دورچهارم مسابقات تور جهانی والیبال ساحلی زنان جهان در کره جنوبی، با کسب مقام قهرمانی تیم زنان برزیل به پایان رسید.

زوج جولیانا فلیسبرتا سیلوا و لاریسا فرانکای برزیلی، که شش مسابقه آخر خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند، برتریشان رو یکبار دیگر به حریفان دیکته کردند و برابر انجی اکرز و تایرا ترنر از آمریکا، گیم اول را با حساب 21 بر 11 بسود خود به پایان بردند.

گیم دوم این فینال با بازی خوب تیم آمریکا شروع شد و این تیم سعی در جبران شکست گیم اول رو داشت، اما قدرت بدنی تیم برزیل و بازی بدون اشتباه آنها، یک بار دیگر آمریکا رو وادار به تسلیم کرد. برزیل این گیم را هم با نتیجه 21 بر 18 به سود خود به پایان برد تا به مقام قهرمانی و مدال طلا دست پیدا کند. این سی و یکمین قهرمانی لاریسا و جولیانای برزیلی در 76 مسابقه اخیر آنها، در تور جهانی والیبال به حساب می آید.

این قهرمانی جایزه سی هزار دلاری تیم نخست رو هم برایشان به ارمغان اورد. مرحله بعدی مسابقات تور جهانی والیبال ساحلی زنان، هفدهم خرداد در مسکو برگزار میشود.

اما درمسابقات تور جهانی والیبال ساحلی مردان، آمریکا به مقام قهرمانی دست یافت. درفینال این مسابقه ها که در لهستان برگزار شد، فیل دالهازر و تاد راجرز آمریکایی با غلبه بر آدریان گابیرا و پابلو هررای اسپانیایی، به مقام نخست دست یافتند. این زوج که عنوان قهرمانی المپیک را یدک می کشند در دو گیم و با نتایج ۲۱ بر۱۵ و ۲۱بر ۱۳ در برابر حریفشون به برتری رسیدند.

در دیدار رده بندی هم، یولیوس برینکس و یوناس بکرمن از آلمان با برتری در برابر آلیسون چروتی و امانوئل رگو از برزیل، به مقام سوم این مسابقات دست یافتند.

XS
SM
MD
LG