لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

راس و کیسی بر بام والیبال ساحلی جهان


راس و کیسی بر بام والیبال ساحلی جهان
راس و کیسی بر بام والیبال ساحلی جهان

روز آخر مسابقات والیبال ساحلی جایزه بزرگ زنان در نروژ، روز شلوغی بود.

در نیمه نهایی ، آپریل راس و جنیفر کیسی آمریکایی در برابر سانه کایزر و مارلین فن ایِرسل هلندی دو یک به برتری رسیدن و خودشون رو به فینال رساندند.

اما در دیگر دیدار این مرحله، قهرمانان جهان و امیدهای نخست قهرمانی این مسابقات، لاریسا فرانکا و جولیانا فلیسبرتا سیلوا از برزیل در برابر سارا گولر و لائورا لودویگ آلمانی مغلوب شدن تا از دسترسی به جام محروم بمونن. دیدار بعد رده بندی این مسابقات بود و جنگ برای مدال برنز. اینبار دیگه زوج برزیلی، فرانکا و سیلوا کم نیاوردن و با پیروزی دو بر صفر در برابر کایزر و فَن ایرسل کار حریفاشون رو یکسره کردن تا جایگاه سوم رو به خودشون اختصاص بدن.

اما در فینال، جنیفر کیسی و آپریل راس آمریکایی که ماه گذشته خودشون رو به صدر رده بندی جهانی این رشته رسوندن، با توپ پر وارد زمین شدن. این دو زوج که پیش از این یازده بار دیگه به مصاف هم رفته بودن، تا نیمه های گیم اول پایاپای پیش می رفتند اما در آخر گیم نخست با برتری ۲۱-۱۶ آمریکایی ها به پایان رسید. در گیم دوم هم این با کسی و راس بودند که از حریف موفقتر عمل کردن، و تونستند ۲۱-۱۵ به برتری برسند تا در مجموع با شکست دو بر صفر حریفشون عنوان قهرمانی رو به دست بیارن. این عنوان نخستین مدال طلای این زوج از بهار سال گذشته بود. همچنین کیسی و راس برای سومین بار در نروژ به مقام قهرمانی رسیدند. در کنار مدال طلا، شمشیر وایکینگها هم که جایزه سنتی نفرات نخست است به این دو والیبالیست اهدا شد.

XS
SM
MD
LG