لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

بی‌بی‌سی مجری خود را به خاطر «نقض بی‌طرفی» توبیخ کرد؛ چهره‌های مشهور از بی‌بی‌سی انتقاد کردند


آرشیو
آرشیو

شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی به خاطر اینکه یکی از مجریانش را که در انتقاد از پرزیدنت ترامپ صحبت کرده بود، توبیخ کرده و گفته است او بی طرفی این رسانه را نقض کرده، مورد سرزنش قرار گرفته است.

به گزارش اسوشیتدپرس، بی‌بی‌سی در بررسی های خود دریافته بود که سخنان ناگا مانچتی، مجری یک برنامه صبحگاهی بی‌بی‌سی، درباره اظهارات دونالد ترامپ در ۱۷ ژوئیه، ناقض بی‌طرفی و رهنمودهای سردبیری (ادیتوریال) این شبکه بوده است.

در آن سخنان، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از چهار قانونگذار دموکرات زن اقلیت در کنگره آمریکا، از جمله الهان عمر و رشیده طلیب، خواسته بود «به مناطق آلوده به جرم و ورشکسته ای که از آنجا آمده اند، برگردند.»

حالا به نوشته آسوشیتدپرس، روزنامه نگاران و چهره های مشهور، حمایت خود را از خانم مانچتی اعلام کرده اند. آنها روز جمعه ۵ مهر، از بی‌بی‌سی خواستند که از تصمیم خود در مورد این مجری برنامه های تلویزیونی برگردد.

مجری همکار مانچتی در برنامه صبحگاهی بی‌بی‌سی خواستار نظر او درباره سخنان پرزیدنت ترامپ شده بود که او نیز پاسخ داد «به عنوان یک زن اقلیت نژادی هر وقت به او گفته می شود که به جایی که از آن آمده ام برگردم، در قالب نژادپرستی بوده است.» او همچنین در پاسخ به یک پرسش دیگر همکارش درباره سخنان پرزیدنت ترامپ گفت که اینکه مردی در آن جایگاه چنین سخنانی می گوید، عصبانی کننده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG