لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

یک شهروند آمریکایی ایرانی تبار دیگر در ایران زندانی شده است


پرونده جنایی برای رسیدگی به چهار مرد متهم به ربودن و قتل طاهره قاسمی در ایالت لوئیزیانای آمریکا ابعاد جدیدی به خود گرفته است.

طاهره قاسمی ماه آوریل به ضرب گلوله کشته شد. پلیس می‌گوید حامد قاسمی شوهر مقتول، ضارب را استخدام کرده بود.

همه چیز حدود یک ماه و نیم پیش شروع شد وقتی که حامد قاسمی برای دفن مادرش به ایران سفر کرد و بعد به اتهاماتی که گفته می‌شود صحت ندارند، در ایران زندانی شد. سفر حامد قاسمی به ایران قرار بود چند هفته طول بکشد. به این ترتیب یک نفر دیگر به فهرست چهارگانه آمریکاییان ایرانی تبار زندانی در ایران افزوده شده است.

یکی از دوستان او به شبکه تلویزیونی محلی در باتن روژ در ایالت لوئیزیانای آمریکا گفته است که وقتی زمان غیبت قاسمی طولانی شد و او به آمریکا بازنگشت نگرانی‌ها آغاز شد و در تلاش برای تماس با خانواده او در ایران، متوجه شدند که حامد قاسمی بازداشت شده است.

دوستان و خانواده قاسمی در تهران به دوستان آنان در آمریکا از طریق فیسبوک ابراز امیدواری کرده‌اند که حامد قاسمی هرچه زودتر آزاد شود اما وضع موجود هفته‌ها است که ادامه یافته است.

دوستان حامد قاسمی در تلاش برای پیگیری وضع او سراغ مقامات محلی، ایالتی و همچنین فدرال آمریکا شده‌اند اما به گفته اسکات سالیوان، استاد حقوق دانشگاه لوئیزیانا به تلویزیون محلی باتن روژ هشدار داده که این پرونده تبدیل به یک مناقشه سیاسی نشود. آنان یک طومار آنلاین را هم تدارک دیده‌اند که از کاخ سفید تقاضا می‌کند در مسئله دخالت کند.

همزمان پرونده قتل طاهره قاسمی در حال پیگیری و پیشروی در دادگاه است. شوهر سابق او چند هفته پیش متهم به ارتکاب قتل درجه یک شده بود.

XS
SM
MD
LG