لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

بسيج مستضعفين هکرهای سايبری را سازماندهی می کند


سردار سرتیپ پاسدارعلی فضلی، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اعلام کرد هکرهای بسیجی و متخصصینی از بسیج اساتید، دانشجویان، طلاب و بسیج خواهران به سایتهای دشمنان انقلاب اسلامی حمله خواهند کرد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه معاونت فن آوری واطلاعات سازمان بسیج در حوزه سایبر و مقابله با جنگ نرم گامهای اساسی را برداشته است، تصریح کرد در حوزه سایبر ما بدون اتکا به توان بسیجیان قادر به رصد و مقابله جدی با دشمنانمان نبودیم.

این در حالی است که هفته گذشته نیز سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل، اعلام کرد ه بود به زودی قرارگاه جنگ سایبری به عنوان یکی از زیرمجموعه های سازمان پدافند غیر عامل کشور راه‌اندازی خواهد شد.

سردار جلالی همچنین با دعوت از هکر های اینترنتی گفته است ما از حضور فعال هکرهایی که با حسن نیت و فعالیت انقلابی بخواهند در راستای اهداف جمهوری اسلامی فعالیت کنند استقبال می‌کنیم.

سازمان پدافند غیر عامل در سال ۱۳۸۲ و با فرمان آیت الله خامنه ای تشکیل ودر اختیار ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت. این سازمان در سالهای اخیر با افزودن معاونت بسیج به مجموعه خود، هم اکنون دارای ۱۰ معاونت است.

نظام اسلامی در سالهای اخیر و خصوصاَ پس از انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری، توسط این سازمان سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را در حوزه فضای مجازی، فیلترینگ، هک و حملات اینترنتی به سایت‌های منتقد و مخالف خود اختصاص داده است.

ارتش سایبری ایران یکی از گروه های هکری است که در اظهار نظرهای برخی از مقامات جمهوری اسلامی مورد اشاره و گاهی نیز موردحمایت قرار گرفته است.

مقامات نظام اسلامی اقدامات خرابکارانه این گروه ها را همواره نشانه قدرت و اقتدار خود میدانند. این درحالی است که در جهان آزاد، هک و حملات خرابکارانه اینترنتی، اقدامی غیر قانونی و مشمول مجازات محسوب میشود.

XS
SM
MD
LG