لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۴

حاویه باردم در نقش شخصیت شریر فیلم تازه جیمزباند


حاویه باردم در نقش شخصیت شریر فیلم تازه جیمزباند
حاویه باردم در نقش شخصیت شریر فیلم تازه جیمزباند

حاویه باردم، بازیگر اسپانیایی تبار نامزد جایزه اسکار، یکی از مشکل پسند ترین بازیگران سینما نیز محسوب می شود و در انتخاب فیلم هایی که در آن بازی می کند حساسیت زیادی به خرج می دهد. اما این بار خود «باردم» می گوید نتوانسته است به پیشنهاد بازی در نقش شخصیت شریر فیلم تازه «جیمز باند ٢٣» به دعوت تهیه کنندگان این فیلم پاسخ منفی بدهد.

حاویه باردم اخیرا با «سام مندز» کارگردان تازه ترین فیلم از سری فیلم های جیمز باند که قرار است در روز ٩ نوامبر ٢٠١٢ اکران شود گفتگویی در این باره داشته و جزئیات نقش فرد تبه کاری که با «جیمزباند» رویارو می شود را مرور کرده است.

حاویه باردم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول فیلم اسپانیایی «بیوتیفول» است. او پیش از این و در سال ٢٠٠٨ برای ایفای نقش یک مرد شرور در فیلم «هیچ سرزمینی برای مردان کهنسال» ساخته برادران کوئن به جایزه اسکار دست یافت. با این همه «باردم» به «مندز» کارگردان فیلم جیمز باند گفته است تا فیلمنامه این فیلم را نخوانده از پاسخ صددرصد مثبت به بازی در آن خودداری خواهد کرد. اما اطرافیان این بازیگر سخت گیرمعتقدند نقش «ضد قهرمان» فیلم جیمزباند از هم اکنون به شدت نظر او را جلب کرده است.

باردم روز سه شنبه به خبرنگاران گفت:«من یکی از طرفداران پروپا قرص فیلم های جیمزباند هستم. وقتی بچه بودم با پدرم به تماشای این فیلم با شرکت آقای شون کانری می رفتیم . خدامیدونه که در آن زمان هرگز در خواب هم نمی دیدم روزی از من دعوت بشه که دریکی از این فیلم ها بازی کنم.»

تنها موردی که ممکن است از بازی «حاویه باردم» در فیلم «جیمزباند » جلوگیری کند همان کیفیت فیلمنامه است. اما باردم می گوید درملاقاتی که با «مندز» داشته است جزئیات فیلم به نظرش فریبنده آمده است:« به نظر می رسد این ها آمده اند تمام قضیه جیمزباند را عوض کرده اند. من درفیلم نقش فردی را بازی می کنم که می خواهد از جیمزباند انتقام بگیرد. اما قضیه به همین سادگی هم نیست. نکات بسیار دقیق و ظریفی در این رابطه در فیلمنامه گنجانده شده که برای من خیلی جالب توجه بوده است.»

درحال حاضربسیاری معتقدند بازی دریک فیلم جیمزباندی برای بازیگری چون حاویه باردم که این روزها دوست دارد مشکلات کاری را درکانون خانواده نویافته خود به دست فراموشی بسپارد انتخاب مناسبی است. باردم در این مورد به شوخی می گوید:«کسی چه می داند شاید هم وقتی از سر فیلمبرداری جیمزباند به خانه برمی گردم بگویم: دنیا در دست من است! آخر می دانید گاه شرورت می تواند بسیار فریبنده و خیلی جذاب تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.»

XS
SM
MD
LG