لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

عروسک های جدید باربی به مناسبت روز جهانی زن از زنان تأثیرگذار دنیا تجلیل می کند


عروسک های جدید باربی با الهام از زنان موفق و تأثیرگذار در عرصه های مختلف خلق شده اند
عروسک های جدید باربی با الهام از زنان موفق و تأثیرگذار در عرصه های مختلف خلق شده اند

شرکت تولید کننده عروسکهای «باربی» به مناسبت روز جهانی زن که هشتم ماه مارس جشن گرفته می شود، عروسک هایی را در تجلیل از زنان موفق و تأثیرگذار ارائه داده است.

عروسک باربی، همواره از لحاظ ظاهر زیبا و پیروی کردن از مد روز، الهام بخش دختربچه های سراسر دنیا بوده است. اما در سالهای اخیر که توجه ها به تنوع نژادی و جنسیتی بیشتر شده، باربی هم همپای زمانه متحول شده است.

مجموعه جدید باربی شامل هفده عروسک است. هر کدام از باربی ها، یکی از زنان مطرح دنیای امروز را نمایندگی می کند. «پتی جنکینز»، کارگردان «زن شگفت انگیز»، «کلوئی کیم»، برنده هفده ساله طلای المپیک در رشته اسنوبرد، «یوآن یوآن تن»، بالرینِ مشهور چینی، «فریدا کالو»، نقاش مکزیکی، «املیا اِرهارت»، خلبان پیشگام آمریکایی و «کترین جانسون» ریاضیدان پیشرو که در ناسا مشغول کار شد و یکی از شخصیتهای فیلم «ارقام پنهانی» بود از جمله این زنان هستند.

هر عروسک با شرح حال زنی که او را نمایندگی می کند همراه است تا بچه ها را با دستاوردهای این چهره های برجسته آشنا کند.

شرکت «متل» که سازنده عروسک های باربی است از سال ۲۰۱۵ تا امروز، صد عروسک جدید به بازار داده است. عروسک های تازه، کودکان را با تنوع فرهنگی و نژادی آشنا می کنند. همچنین بچه ها یاد می گیرند که لزوما نباید پوست سفید و موهای بور و کمر باریک داشت تا به خود افتخار کرد.

این شرکت پس از انجام یک نظر سنجی از هشت هزار مادر در سراسر دنیا، متوجه شد ۸۶ درصد آنها نگران تصویری هستند که عروسک های باربی از «زن ایده آل» به کودکانشان ارائه می دهد.

شرکت «متل» قصد دارد به تعداد عروسک هایی که با الهام از شخصیتهای واقعی ساخته شده اند بیفزاید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG