لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۴

اوباما: اقدام یکجانبه نظامی علیه سوریه اشتباه است


اوباما: اقدام یکجانبه نظامی علیه سوریه اشتباه است
اوباما: اقدام یکجانبه نظامی علیه سوریه اشتباه است

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. او در این نشست خبری از جمله درباره بحران اتمی ایران، خروج سربازان آمریکایی از افغانستان و وضعیت سوریه سخن گفت. او گفت اقدام یک جانبه نظامی توسط ایالات متحده علیه دولت بشار اسد در سوریه اشتباه است.

آقای اوباما بار دیگر در مقابل درخواست ها مبنی بر اعزام سربازان آمریکایی به سوریه برای حمایت ازمردم این کشور در مقابل سرکوب خونین حاکمیت دمشق، مقاومت نشان داد و گفت: «به نظر من اقدام نظامی یکجانبه و یا تصور این که راه حل مشابه دیگری در مورد سوریه وجود دارد، اشتباه است.»

رئیس جمهوری آمریکا وضعیت سوریه را متفاوت از وضعیت لیبی توصیف کرد که سربازان ناتو به حمایت از نیروهای مخالف دولت، درمقابل سرکوب خونین معمر قذافی وارد عمل شدند.

دولت باراک اوباما تاکنون برای فشار آوردن به بشار اسد، از تحریم های اقتصادی بهره گرفته است.

باراک اوباما درباره افغانستان گفت آمادگی برای واگذاری مسئولیت های تامین امنیت از ناتو به نیروهای افغانی تا سال ۲۰۱۴، ادامه دارد. او درباره «اقدام تصادفی» سربازان آمریکایی در سوزاندن نسخه های قرآن در افغانستان ابراز نگرانی کرد و واکنش های خشونت آمیز علیه آمریکایی ها را «غیرقابل قبول» خواند و گفت: «این نشان دهنده چالش های آن محیط است و نشان می دهد که وقت انتقال مسئولیت ها به افغان ها فرا رسیده است.»

XS
SM
MD
LG