لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

سخنرانی رئیس یک بانک بزرگ اسرائیل در همایش سرمایه‌گذاری ریاض


شرکت‌کنندگان در کنفرانس «طرح سرمایه‌گذاری آینده» در ریاض
شرکت‌کنندگان در کنفرانس «طرح سرمایه‌گذاری آینده» در ریاض

رئیس یکی از بانک‌های بزرگ اسرائیل روز پنجشنبه این هفته در یک کنفرانس عمده سرمایه‌گذاری در شهر ریاض عربستان سعودی سخنرانی خواهد کرد.

سازمان‌دهندگان کنفرانس «طرح سرمایه‌گذاری آینده» تأیید کردند که سامر حاج یحیی، رئیس بانک «لومی»، قصد دارد در این کنفرانس شرکت کند. بانک «لومی» که یکی از دو بانک بزرگ اسرائیل است از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده است.

روابط میان اسرائیل و شماری از کشورهای عرب خلیج فارس طی سال‌های اخیر عمدتا به دلیل نگرانی‌هایی مشترک در قبال نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه گرم شده است. در سال ۲۰۲۰ میلادی امارات متحده عربی و بحرین که متحدان ریاض به شمار می‌آیند پیمان‌های تاریخی ابراهیم را با میانجی‌گری ایالات متحده برای عادی سازی روابط با اسرائیل امضا کردند.

مطابق برنامه حاج یحیی در جلسه‌ای تحت عنوان «تحول در بانکداری و سرمایه‌گذاری برای اقتصادی قوی» سخنرانی خواهد کرد. او نخستین شهروند اسرائیلی عرب‌تباری است که به عنوان رئیس بانک «لومی» کار می‌کند.

ششمین کنفرانس «اف آی آی» در حالی برگذار می‌شود که دولتهای سعودی و ایالات متحده بر سر تصمیم گروه «اوپک پلاس» دایر بر کاهش میزان تولید نفت دچار اختلاف هستند. پرزیدنت جو بایدن گفته است که این اقدام پیامدهایی را برای پیوندهای آمریکا و عربستان سعودی به همراه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG