لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۵

قتل یک بهایی در بندر عباس


بانی دوگال نمایندۀ ارشد جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل متّحد، طی بیانیه ای اعلام کرد یک شهروند بهائی ایران در بندر عباس کشته شده است. خانم دوگال این قتل را ناشی از «نفرت» دانسته و در بیانیه خود آورده است: «تقریباً شکی نیست که قتل آقای عطاءالله رضوانی با انگیزۀ تعصّب دینی انجام شده است. بنابراین لازم است که حکومت در بالاترین رده های خود، به موجب وظایف بین المللی‌اش، بدون تأخیر به این مسئله رسیدگی کند.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «در سالهای اخیر، روحانیون و مقامات ایران، با استفاده از منبر و رسانه های مورد حمایت دولت، در صدد ایجاد جوی از نفرت علیه بهائیان بوده اند.»

بیانیه خانم دوگال به نقل از گزارشهایی که از ایران دریافت کرده می گوید: آقای رضوانی توسط مهاجمان از پشت سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. ظاهراً او را مجبور کرده‌اند تا در محل خلوتی در نزدیکی ایستگاه راه آهن در حومۀ بندرعباس رانندگی کند. پس از اين که او روز شنبه به خانه بازنگشت روز یکشنبه جسدش پيدا شد.

از ۸ سال پیش تا کنون دست کم ۹ بهائی در ایران یا به قتل رسیده یا در شرایط مشکوک درگذشته اند. درباره هیچ کدام از این وقایع تحقیقی صورت نگرفته است.
XS
SM
MD
LG