لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۹

عليرغم امتيازات دولت بحرين اعتراضات ادامه دارد


عليرغم امتيازات دولت بحرين اعتراضات ادامه دارد
عليرغم امتيازات دولت بحرين اعتراضات ادامه دارد

عليرغم امتيازات دولت بحرين اعتراضات ادامه دارد

در بحرين عليرغم کوشش های دولت برای جامه عمل پوشاندن به برخی از خواسته های فعالان مخالف دولت، بيش از صد هزار معترض روز سه شنبه به خيابان ها ريختند. کل جمعيت بحرين پانصد هزار نفر است.

برخی از تظاهر کنندگان در حالی که پرچم بحرين را در دست داشتند و عليه دولت شعار می دادند، در منامه به راه پيمايی پرداختند.

شماری از معترضان در ميدان لولو که به نقطه اصلی تظاهرات تبديل شده است، خوابيده بودند. فعالان مخالف دولت بيش از يک هفته است اعتراض می کنند، اما تظاهرات روز سه شنبه ظاهرا نخستين تجمعی است که احزاب اپوزيسيون خواهان برپايی آن شده بودند.

اعتراضات عليرغم دستور حمد بن عيسی آل خليفه، پادشاه بحرين، برای آزادی برخی از زندانيان سياسی، صورت گرفت، اين اقدام تقاضاهای اپوزيسيون را برای اصلاحات دمکراتيک، تقويت کرده است.

«حسن مشيمه،» فعال تبعيدی شيعه و رهبر نهضت حق، گفته است از لندن به بحرين، باز می گردد. بازگشت او می تواند به درخواست های اپوزيسيون برای اصلاحات و برکناری خاندان حاکم سنی، نيرو بخشد.

رسانه های بحريان از زندانيانی که قرار است آزاد شوند نام نبردند، اما گفتند آنها برخی از فعالان شيعه را که به اتهام توطئه چينی برای سرنگونی دولت محاکمه می شوند، در بر می گيرد. هنوز روشن نيست چنين اقدامی به اين معنا است که اتهامات مطرح شده عليه «مشيمه،» که غيابا محاکمه شد، پس گرفته خواهد شد يانه.

XS
SM
MD
LG