لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۹

اخراج یک دیپلمات ایرانی از بحرین


اخراج یک دیپلمات ایرانی از بحرین
اخراج یک دیپلمات ایرانی از بحرین

دولت بحرين برای يک ديپلمات ايرانی به دليل ارتباطات مطرح شده وی با يک شبکه جاسوسی در کويت، حکم اخراج صادر کرد.

خبرگزاری دولتی بحرين می گويد وزارت خارجه آن کشور به حجت الله رحمانی، ديپلمات ايرانی، ۷۲ ساعت فرصت داده است که از بحرين خارج شود. بحرين همچنين از ايران خواسته است که به اقدامات خود که نقض موازين بين المللی و تهديد برای امنيت و ثبات منطقه محسوب می شود، پايان دهد.

رامين مهمان پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران، می گويد اقدامات بحرين خلاف مناسبات حسن همجواری است و اعلام کرد ايران ممکن است به اقدامات تلافی جويانه دست بزند. وی همچنین افزود اظهارات «شتابزده مقامات منطقه» به حل مشکلات منطقه کمک نخواهد کرد.

در خبری ديگر دولت بحرين گروه حزب الله تحت حمايت جمهوری اسلامی ايران را به آموزش مخالفان خود متهم کرده است.

دولت بحرين هفته گذشته با ارسال يک گزارش محرمانه به بان کی مون، دبير کل سازمان ملل متحد، اطلاع داد که چهره های اپوزيسيون اين کشور در اردوگاه حزب الله در ايران و لبنان آموزش نظامی می بينند.

دولت بحرين ضمن تشريح جزييات مربوط به تماس ها و ملاقات های حزب الله با رهبران گروه های اپوزيسيون بحرين، از سازمان ملل متحد خواسته است از فعاليت جمهوری اسلامی و حزب الله در اين کشور جلوگيری کند.

جمهوری اسلامی و حزب الله با رد اين اتهام می گويند هيچگونه دخالتی در اوضاع جاری بحرين ندارند.

تنش بین بحرین و ایران به تازگی بر سر انتقاد ایران از سرکوب معترضان ضد دولت و اتهاماتی که منامه در مورد حمایت از تظاهرکنندگان به تهران وارد می کند، متشنج شده است.

XS
SM
MD
LG