لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۲

درگیری معترضین بحرینی با نیروهای امنیتی


معترضین بحرینی در سومین سالگرد قیام ضد دولتی، روز جمعه با نیروهای امنیتی در منامه و روستاهای اطراف آن درگیر شدند.

گزارش ها به نقل از شاهدان حاکی است صدها مرد و زن در بخش هایی از پایتخت و روستاهای شیعه نشین به خیابان ها ریختند، و با گاز اشک آور و گلوله های ساچمه ای نیروهای امنیتی روبرو شدند. به گفته آنها، چند تظاهر کننده مجروح شدند.

روزنامه دیلی استار چاپ بیروت می نویسد زدوخوردها در پیشاپیش راه پیمایی بعد از ظهر جمعه در میدان لوءلوء ، به دعوت یک گروه اینترنتی، در گرفت. در آنجا تظاهر کنندگان در اوائل ۲۰۱۱، پیش از آن که سربازان آنها را متفرق کنند، چادر زده بودند.

دولت بحرین در ماه ژوئن اعلام کرد اعضای ارشد ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه را دستگیر کرده است و آنها را به ارتباط با ایران متهم کرد.

اپوزیسیون شیعه، که سعی دارد برای وادار ساختن خاندان حاکم خلیفه به رها کردن تمام پس های اصلی کابینه و تشکیل یک دولت انتخابی به مبازره خود شدت بخشد، مردم را به برپایی سه روز اعتراض فراخوانده است.

پیشتر در روز پنجشنبه، عفو بین الملل ادامه سرکوب ناراضیان در بحرین را محکوم کرد. فدراسیون بین المللی حقوق بشر نیز از مقامات بحرین خواست « برای برقراری حکومت قانون، پایان دادن به نقض حقوق بشر، و انجام وعده هایی که به مردم و جامعه بین المللی داده است، گام های فوری بردارند.»
XS
SM
MD
LG