لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۱

بحرين مجددا صحنه برخورد شديد پليس و معترضين بود


بحرين مجددا صحنه برخورد شديد پليس و معترضين بود
بحرين مجددا صحنه برخورد شديد پليس و معترضين بود

پليس بحرين به معترضينی که امروز، يکشنبه، در جريان تظاهراتی ضد دولتی يک جاده منتهی به ناحيه مالی پايتخت را مسدود کرده بودند گاز اشک آور شليک کرد. اين يکی از خشونت آميز ترين برخوردها در اين کشورخليج فارس پس از توسل ماه گذشته دولت به يک سرکوبی مرگباربود.

صدها معترض با مسدود ساختن اين جاده و ايجاد راه بندان های متعدد مانع از ورود کارکنان به دفاتر کارشان شده بودند. پليس در عملياتی که دولت آن را بازگشائی جاده ملک فيصل توصيف کرد ضمن شليک گاز اشک آوربه تظاهرکنندگان، آنان را به آب فشار قوی بست.

دولت از معترضين خواسته بود در اردوگاهی که برای خود در ميدان مرواريد منامه دائر کرده اند، وپليس آن را در محاصره داشت، باقی بمانند. خبرنگاران می گويند معترضين گلوله هائی لاستيکی را نشان دادند که بنظر می رسد توسط نيروهای امنيتی شليک شده است.

پليس همچنين تظاهراتی را که توسط دانشجويان در دانشگاه بحرين برگزار شده بود، درهم شکست. شاهدان می گويند صدها نفر هدف شليک کپسول های گاز اشک آور قرار گرفتند. وزارت کشور می گويد دست کم يک مامور پليس مجروح شده است.

صدها معترض که بيشترشان شيعه هستند هفته هاست در ميدان مرواريد اردو زده اند و با برگزاری تظاهرات در مقابل ساختنانهای دولتی و يا کاخ های سلطنتی ايفای نقشی بزرگ تررا درسياست های اين کشور مطالبه می کنند، که اکثريت جمعيت آن با شيعيان است.

XS
SM
MD
LG