لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۲

بحرین شش نفر را به حبس ابد محکوم کرد


یک معترض بحرینی در جریان تظاهرات خیابانی
یک معترض بحرینی در جریان تظاهرات خیابانی

دادگاهی در بحرین شش نفر را به اتهام حمله به پلیس از طریق بمبگذاری در نزدیکی ورودی به شهر معامیر در ماه مه سال گذشته به حبس ابد محکوم کرد.

دادستانی عمومی بحرین روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر گرفت شش متهم فوق پیشتر به دلیل بمبگذاری مجرم شناخته شده بودند. به گفته این بیانیه بمب قبل از آن که منفجر شود خنثی شد.

خبرگزاری رویترز می گوید پلیس بحرین تظاهرات و اعتراض های مردمی در جریان جنبش بهار عرب در سال ۲۰۱۱ را با خشونت پاسخ داد و تظاهرات اعتراضی که عمدتا از سوی شیعیان اکثریتی این کشور بود را سرکوب کرد. بحرین میزبان ناوگان پنجم ارتش آمریکا است.

شیعیان که اکثریت جمعیت بحرین را به خود اختصاص می دهند می گویند دولت سنی محور علیه شیعیان سیاست های تبعیض آمیز اعمال می کند. مقامات این کشور این اتهام را رد کرده و می گوید سیاستمداران اپوزیسیون می خواهند امنیت را مختل کنند. مخالفان دولت می گویند حاکمان بحرین همچنین سعی دارند با قبول مهاجران از کشورهای دیگر، ترکیب جمعیت بحرین را تغییر دهند.

گروه های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل از فقدان دستگاه قضایی مستقل در بحرین انتقاد کرده و نیروهای امنیتی این کشور را به انجام خشونت و بدرفتاری با مخالفان متهم می کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG