لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

بحرین در روزنامه های امروز آمریکا


بحرین در روزنامه های امروز آمریکا
بحرین در روزنامه های امروز آمریکا

وال استریت جورنال درسرمقاله با انتقاد از تاخیر دولت اباما درتصمیم گیری نسبت به مداخله نظامی در لیبی با هدف شکست نیروهای خاندان قذافی می نویسد دلیل این تاخیر هرچه باشد خوشحالیم که سرانجام دولت اباما تصمیمش را گرفت. اکنون تعهد واشنگتن، دادن این تضمین است که خاندان قذافی نه تنها دربنغازی شکست می خورد بلکه از ترابلس هم بیرون رانده می شود.

نیویورک تایمز در باره برخورد منافع سعودی ها با دولت ایران در ماجرای بحرین می نویسدسرکوب خونین جنبش دموکراسی دربحرین دولت اباما را در زمینه دموکراسی درخاور میانه بر سر دوراهی قرار داده و میان واشنگتن با نزدیکترین متحدش درجهان عرب یعنی عربستان سعودی فاصله انداخته و درهمان حال موضع دشمن آمریکا در منطقه یعنی ایران را تقویت کرده است.درمقاله از گفتگو ی تلفنی اباما با ملک عبداله پادشاه سعود ی خبر داده شده و اینکه رئیس جمهور ی آمریکا به ملک عبداله گفته است تنها راه برون رفت بحرین از بحران جاری ،حل مساله از راه گفتگوست اما پادشاه سعودی ظاهرا برای این پیشنهاد گوش شنوائی نداشته است.

واشنگتن پست از ملایم شدن سیاست دولت اباما نسبت به پادشاهی ها درجهان عرب مقاله ای دارد. در مقاله با اشاره به انتقاد وزیر امور خارجه آمریکا از سرکوب مردم بحرین و گفتگوی تلفنی پرزیدنت اباما با پادشاه سعودی تاکید شده است که مقام های آمریکائی اقدام سعودی ها و سایر کشورها ی منطقه خلیج فارس دراعزام نیروی سرکوبگر به بحرین و اعلام وضعیت فوق العاده درآن کشور را محکوم نکرده اند و هیلری کلینتون در گفتگو با سی ان ان این اقدام را مسیری نادرست توصیف کرده وتنها از حاکمان بحرین خواسته است با مخالفان به گفتگو بنشیند، پیشنهادی که درحال حاضر احتمال انجام آن قابل تصور نیست.

واشنگتن تایمزدر مقاله ای با عنوان دشمن از درون می نویسد ما در آمریکا با فاشیسم اسلامگرا درحال مبارزه ایدئولوژیک هستیم اما لیبرالها این مبارزه را نادیده می گیرند. نویسنده مقاله می افزاید اسلام رادیکال دموکراسی آمریکائی را تهدید می کندو آمریکا را آهسته از درون می خورد و اگر متوقف نشود تمدن آمریکا به نابودی محکوم است.در مقاله از دولتمردان انتقاد شده که با نادیده گرفتن این خطر مدام به ستایش از خدای دروغین چند فرهنگی می پردازند.

XS
SM
MD
LG