لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۴

بهمن فرمان آرا برای فیلمنامه جدیدش تقاضای مجوز کرد


بهمن فرمان آرا

بهمن فرمان آرا کارگردان نامدار ایرانی پس از مدتی سکوت، فیلمنامه جدید خود را برای دریافت مجوز ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاد، این فیلم "صحبتی با جنون" نام دارد و یک ملودرام اجتماعی است.

بهمن فرمان آرا کارگردان سرشناس ایرانی پس از مدتی سکوت، فیلمنامه جدید خود را برای دریافت مجوز ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده است. این فیلم "صحبتی با جنون" نام دارد و یک ملودرام اجتماعی است.

هنوز جزئیات بیشتری از داستان فیلم منتشر نشده ولی تهیه کننده "صحبتی با جنون" برخی از عوامل تولید را معرفی کرده، چهره هایی چون محمود کلاری، عباس گنجوی و کیوان مقدم.

این در حالی است که آخرین فیلم بهمن فرمان آرا با عنوان "دلم میخواد" به دلیل عدم دریافت مجوز نمایش، هنوز اکران نشده است. تولید این فیلم دو سال پیش به پایان رسید ولی به دلیل اختلاف نظر کارگردان با تهیه کننده بر سر نسخه نهایی، به مرحله نمایش نرسید.

گفته میشود با تغییر تهیه کننده و رفع مشکلات حقوقی، بهمن فرمان آرا "دلم میخواد" را برای دریافت مجوز به شورای نمایش فرستاده و در انتظار پاسخ این شورا برای اکران فیلم است.

"دلم میخواد" نخستین فیلم از مجموعه سه گانه زندگی است که بهمن فرمان آرا ساخته و در آن هنرمندانی چون رضا کیانیان، مهناز افشار و محمدرضا گلزار بازی کردند.

فیلم داستان مردی است که در شهری با مردمانی افسرده زندگی میکند. او در اثر حادثه ای دچار مشکل عجیبی میشود، در ذهن خود آهنگهای مختلفی را میشنود و در کوچه، خیابان و مکانهای مختلف می رقصد. فیلم در ابتدا "دلم میخواد برقصم" نام داشت ولی به دلیل ملاحظات موجود، کلمه رقص از عنوان فیلم حذف شد.

بهمن فرمان آرا
بهمن فرمان آرا

​بهمن فرمان آرا پیش از این با تولید فیلمهای " بوی کافور، عطر یاس"، "خانه ای روی آب" و "یک بوس کوچولو" سه گانه مرگ را تکمیل کرده بود. او یکی از چهره های صاحب نام سینمای ایران است که دستاوردهای ارزنده ای در کارنامه حرفه ای خود دارد، از جمله سه سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر.

این کارگردان ایرانی در سالهای اخیر با حواشی مختلفی هم مواجه شد، او در اعتراض به سیاستهای فرهنگی محمود احمدی نژاد اعلام کرد که در دولت دهم فیلم نخواهد ساخت، و در اعتراض به انحلال خانه سینما توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیمرغ های بلورین خود را به دفتر جشنواره پس فرستاد.

پس از انتخاب حسن روحانی و تغییر سیاستهای فرهنگی دولت، بهمن فرمان آرا هم فعالیتهای هنری خود را از سر گرفت، او فیلم " دلم میخواد" را در این دوره تولید کرد، نمایش "مردی برای تمام فصول" را در تالار وحدت روی صحنه برد و فیلمنامه "صحبتی با جنون" را نوشت.

XS
SM
MD
LG