لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

اساتيد و مسئولان موسسه آموزش بهاييان در ايران به زندان محکوم شدند


اساتيد و مسئولان موسسه آموزش بهاييان در ايران به زندان محکوم شدند
اساتيد و مسئولان موسسه آموزش بهاييان در ايران به زندان محکوم شدند

پنج تن از ايرانيان بهايی که در موسسه آموزش کار می کرده اند به همين دليل توسط دادگاه انقلاب تهران به زندانهای طويل المدت محکوم شدند. اتهامی که سوی دادگاه عليه اين افراد اعلام شد عضويت در گروه های غيرقانونی و ارتکاب جرائم عليه امنيت کشور بوده است.

کامران مرتضايی و وحيد محمودی به پنج سال زندان تعزيری و رياض سبحانی، محمود بادوام، رامين زيبايی، فرهاد صدقی و خانم نوشين خادم نيز به چهار سال زندان تعزيری توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه، محکوم شده اند؛ و قرار است اين افراد تقاضای فرجام کنند.

خانواده های اين زندانيان گفته اند که ۴ تن از آنان به جز خانم نوشين خادم، هفته پيش به زندان رجايی ‌شهر کرج منتقل شدند.

در خرداد ماه گذشته ماموران امنيتی دولت جمهوری اسلامی به خانه بيش از۴۰ تن از بهاييان در شهرهای مختلف تهران، شيراز، اصفهان که در موسسه آموزش عالی کار می کردند، يورش برده و تعدای از آنها را بازداشت و زندانی می کنندو

دولت جمهوری اسلامی به ايرانيان بهايی اجازه تحصيل در دانشگاهها و موسسات آموزش را نمی دهد. اين در حاليست که قانون اساسی جمهوری اسلامی همه شهروندان ايرانی را در مقابل قانون يکسان دانسته است.

موسسه آموزش عالی بهاييان در پی عدم اجازه به جوانان بهايی راه يافتن به دانشگاههای ايرانی برای تدريس تحصيلات عاليه بنياد شده است اما در خرداد ماه امسال وزارت علوم دولت محمود احمدی نژاد فعاليت اين موسسه را غيرقانونی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG