لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

شهرزاد نظیفی، قهرمان موتورسواری را به دلیل بهائی بودن از ورود به پیست محروم کرده‌اند


شهرزاد نظیفی، از قهرمانان و مربیان موتوکراس بانوان در ایران
شهرزاد نظیفی، از قهرمانان و مربیان موتوکراس بانوان در ایران

شهرزاد نظیفی، شهروند بهائی و یکی از قهرمانان و مربیان موتوکراس بانوان در ایران، به همراه همسرش مهرشاد نراقی و دو فرزندشان مرآت و نورا از حضور در فعالیت‌های ورزشی در زمینه موتورسواری محروم شده‌اند.

وبسایت حقوق بشر در ایران روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت گزارش داد که، شهرزاد نظیفی، مهرشاد نراقی و فرزندانشان که همگی از قهرمانان موتوکراس و از شهروندان بهایی ایران هستند بدون دریافت حکم قضایی از ورود به پیست‌های موتورسواری، شرکت در مسابقات، تمرینات و آموزش موتورسواری محروم شده‌اند.

بنا بر این گزارش، این اتفاق درحالی رخ داده است که تا این لحظه هیچ نهادی مسئولیت این محدودیت را قبول نکرده و حکمی بابت آن صادر نشده است.

شهرزاد نظیفی، ۲۷ آبان ماه سال گذشته از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ۱۵ روز با قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مشاور ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور اقلیت‌های مذهبی در خاورمیانه، جنوب و مرکز آسیا، از تداوم آزار و اذیت اقلیت ها در ایران انتقاد کرده و خواستار آن شده که جمهوری اسلامی همه زندانیان عقیدتی را فورا آزاد کرده و به آزادی مذاهب احترام بگذارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG