لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۳

عماد الدين باقی به قيد وثيقۀ ۲۰۰ ميليون تومانی از زندان اوين آزاد شد


عماد الدين باقی به قيد وثيقۀ ۲۰۰ ميليون تومانی از زندان اوين آزاد شد
عماد الدين باقی به قيد وثيقۀ ۲۰۰ ميليون تومانی از زندان اوين آزاد شد

صالح نيکبخت می گويد مصاحبه تلويزيونی عماد الدين باقی با آيت الله منتظری دليل بازداشت آقای باقی بوده است

عماد الدين باقی، فعال حقوق بشر و روزنامه نگار ايرانی پس از نزديک به شش ماه حبس با وثيقه ۲۰۰ ميليون تومانی از زندان اوين آزاد شد.

صالح نيکبخت، وکيل آقای باقی می گويد اتهام موکل او، تبليغ عليه نظام و تبانی و توطئه عليه امنيت کشور از طريق مصاحبه تلويزيونی با آيت الله منتظری، عنوان شده است. مأموران امنيتی پس از پخش اين مصاحبه آقای باقی را در تاريخ هفتم دی ماه سال گذشته بازداشت کردند.

محمدرضا باهنر نماينده مجلس شورای اسلامی از وضعيتِ اقتصادی و روند خصوصی سازی در ايران انتقاد کرد

محمدرضا باهنر با اشاره به واگذاری مخابرات، بانک صادرات، ‌بانك تجارت و نيز واگذاری هايی که به اسم خصوصی سازی در حوزۀ خودرو سازی و فولاد صورت گرفته است گفت برخی از اين اقدامات نه تنها واگذاری به بخش خصوصی نبوده بلكه نوعی جابه جايی بوده است. آقای باهنر همچنين گفت رشد اقتصادی ايران در سال ۱۳۸۷ معادل دو و نيم درصد بوده است كه با رشدِ تعيين شدۀ ۸ درصدی در طولِ برنامه چهارم اختلافِ فاحشی دارد. معاون نظارتی مجلس رشد اقتصادی سال ۱۳۸۸ را نيز بسيار نگران‌كننده توصيف کرد و گفت رشد اقتصادی ايران در سال گذشته در حدود يک و نيم درصد محاسبه شده است.

سازمان هواپيمايی کشوری ايران می گويد هواپيماهای توپولوف ۱۵۴ به تدريج از ناوگان هوايی حذف خواهند شد

بر اساس گزارش ها سازمان هواپيمايی کشوری در ايران اعلام کرده است که بيش از يك ميليارد دلار برای حذف هواپيمای توپولوف ۱۵۴ از فهرست سفارش‌های شركت‌های هواپيمايی در نظر گرفته است. اما در اخبار منتشر شده زمان خروج نهايی هواپيماهای توپولوف از ناوگان هوايی ايران، اعلام نشده است. سقوط و حوادث متعدد برای هواپيما های توپولوف در ايران از جمله عوامل نارضايتی مسافران هوايی در ايران، بوده است.

XS
SM
MD
LG